ФСС та Фонд на випадок безробіття можуть об’єднати з Пенсійним фондом

Поділитись

На робочій нараді 02.04.2021 були розглянуті особливості функціонування Пенсійного фонду та підняте питання злиття з ним Фонду соцстраху та Фонду на випадок безробіття.

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів робочу нараду з Пенсійним фондом України щодо можливостей ПФУ забезпечити адміністрування  функцій Фонду соціального страхування та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Чому виникає питання об’єднання ФСС та Фонду на випадок безробіття та базі ПФУ?

Таке питання давно піднімається через неефективне управління ФСС та Фондом на випадок безробіття та велику частку дотацій з держбюджету.

Передбачається, що об’єднання структур Пенсійного фонду України та наведених фондів дозволить скоротити видатки на їх діяльність та підвищить якість виконання завдань,  що пов’язані з соціальними виплатами.

Голова Комітету заявляє, що наразі є проблема із затримкою виплат лікарняних та дектретних коштів, проте ФСС не подає звернення до держави з приводу недостатнього фінансування та ен може спрогнозувати витрати на наступний рік.

Натомість голова правління ПФУ Євгеній Капінус презентував організацію роботи органів фонду в частині обслуговування фізичних та юридичних осіб, можливості обробки та збереження інформації про них, а також забезпечення безпеки та технічного захисту інформації про клієнтів фонду. Моніторинговий центр ПФУ цілодобово забезпечує моніторинг функціональних процесів, безпековий контроль за станом інформаційних потоків, апаратного та мережевого обладнання, кіберзахист інформаційних технологій.

До 2025 року Пенсійний фонд України планує запровадити міжнародні стандарти фінансової звітності в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Крім того, Пенсійний фонд України забезпечив просту та швидку взаємодію з громадянами. Зокрема, в 2020 році були впроваджені нові сервіси: «Пенсійний калькулятор», «Електронна трудова книжка», «Автоматичне призначення пенсії».

Також було введено в дію мобільний додаток «Пенсійний фонд», завдяки якому можна дистанційно отримувати доступ до електронних сервісів ПФУ з мобільних пристроїв з використанням КЕП, BankID або попередньої реєстрації на веб-порталі. Додаток дозволяє користуватися особистим електронним кабінетом, робити онлайн-звернення до Пенсійного фонду та отримувати відповіді.

Згідно із наведеними даними, об’єднання фондів на базі ПФУ дозволить більш сучасно та раціонально вести адміністрування фондами.

Члени Комітету обговорили варіанти законодавчого вирішення питання об’єднання фондів для гарантування своєчасного та повного загальнодержавного страхового захисту громадян України.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті