Готівкова виручка використовується для виплати зарплати – підводні камені

Поділитись

Головне управління ДПС у Запорізькій області нагадало про особливості зберігання готівки на підприємстві та виплати заробітної плати працівникам.

Підпункт 4 пункту 3 розд. І «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148 встановлює наступне визначення для готівкової виручки або готівки.

Основні визначення

Готівкова виручка – це сума фактично одержаної готівки від реалізації продукції, товарів, робіт чи послуг, а також від операцій, що безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукціїта іншого майна.

Виплатами, що пов’язані з оплатою праці, вважаються виплати, віднесені до фонду оплати праці, а також до інших виплат, що не належать до цього фонду згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5.

Особливості зберігання готівки підприємствами для виплат зарплати

Визначено, що суб’єкти господарювання можуть використовують готівкову виручку, для забезпечення потреб функціонування та проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами.

Зверніть увагу: відповідно п. 17 розд. II Положення № 148 обсяг накопиченої готівки в касі підприємства не повинен перевищувати установлений ліміт каси для здійснення витрат до настання строків цих виплат.

Цей же розділ визначає винятки, коли таке перевищення можливе. Установа чи підприємство можуть зберігати у касах готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок готівкової виручки, понад установлений ліміт каси протягом 3-х робочих днів від дати настання строків цих виплат у сумі, зазначеній у переданих до каси відомостях на виплату готівки.

Відповідно, законодавство не передбачає обмежень щодо використання готівки з каси підприємства для виплати заробітної плати. Натомість існує визначений період зберігання готівки в касі підприємства для виплати зарплати — протягом 3-х робочих днів з дня настання строків цих виплат.

Також податківці нагадують, що суб’єкти господарювання можуть здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами з фізичними особами, якщо сума цих розрахунків не перевищує 50 тисяч гривень включно. Проведення платежів, що перевищують ці граничні суми, повинно здійснюватись через банки чи небанківські фінансові установи.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті