Не працевлаштували особу з інвалідністю? Штрафи по-новому

Поділитись

Зареєстровано новий законопроєкт, який пропонує встановити у Кодексі про адміністративні правопорушення адмінвідповідальність за звільнення осіб з інвалідністю за ініціативою адміністрації, переведення на іншу роботу без згоди з мотивів інвалідності, порушення порядку звітування тощо.

Автори проєкту зазначають, що в Україні чисельність осіб з інвалідністю за останні роки збільшилась   і становить сьогодні 2,7 мільйона осіб, які перебувають на обслуговуванні в органах праці та соціального захисту населення.

Із загального числа осіб з інвалідністю майже 80% перебуває у працездатному віці і потребує реабілітації та подальшого працевлаштування. Розробники пропонують законодавчо закріпити відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців, за відмову в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності, з метою захисту прав та законних інтересів осіб з інвалідністю.

Зміни, що вносить законопроєкт

Пропонується доповнити статтю 165 Кодексу про адміністративні правопорушення. 

Посадові особами підприємств, установ, організацій, та фізичні особи, які використовують найману працю, будуть нести адмінвідповідальність за:

  • Відмову особам з інвалідністю в укладенні трудового договору або в просуванні по службі;
  • звільнення за ініціативою адміністрації;
  • переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров’я осіб з інвалідністю;
  • неподання посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами звітів про працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • нецільове використання наданих з Державного фонду соціального захисту осіб з інвалідністю дотацій, компенсацій, позик, відшкодування витрат на професійну підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку осіб з інвалідністю, фінансової допомоги.

Відповідальність, передбачена проєктом

Наведені вище дії тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо протягом року особа, що вже мала адміністративне стягнення за одне з цих порушень, вчиняє одне з наведених правопорушень, штраф складатиме від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Даний законопроект має розглядатися одночасно з до проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю», який є невід’ємною частиною даного законопроекту.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...