Не відправили Об’єднаний звіт через несправність прийомного шлюзу ДПС? Штрафу не буде

Поділитись

У випадку невчасного подання  об’єднаної звітності внаслідок перебоїв у роботі програмного забезпечення серверів податкової, Державна податкова служба не має права притягувати до відповідальності та застосовувати штраф до платників.

Визначено, що у разі, коли неподання чи несвоєчасне подання Податкового розрахунку було спричинене неправильною роботою прорамного забезпечення податкової чи з інших причин, що залежать від податківців,а  не платників, адміністративна відповідальність до платників не застосовується. 

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики оприлюднив лист, у якому повідомляє про масові надходження скарг стосовно неможливості подати об’єднаний звіт через проблемну роботу серверів ДПС та неналежної відладки програмного забезпечення податкової. Також платники податків скаржились на неотримання другої квитанції.

Комітет повідомляє,  що оскільки в даній ситуації немає вини платників податків, що невчасно подали звітність внаслідок проблем на сервері ДПС, платники не можуть нести відповідальність.

Читайте також: Добірка матеріалів про нюанси подання об’єднаної звітності, щоби допомогти вам у заповненні об’єднаного звіту

Що робити у разі, коли за невчасне подання податкових розрахунків за І квартал складено протокол про адмінпорушення?

Комітет наголошує на відсутності вини платника у вказаній ситуації та закликає платників повідомляти про випадки складання на них протоколів про адміністративні правопорушення за несвоєчасне подання об’єднаного звіту за І квартал 2021 року. Такі повідомлення слід надсилати через електронну приймальню на пошту hetmantsev@rada.gov.ua.

Голова Комітету Гетманцев інформує, що відповідно до статті 247 КУПАП провадження щодо описаної ситуації не може бути розпочато, а почате провадження підлягає закриттю, оскільки відсутній склад адмінправопорушення.

Які терміни подачі об’єднаної звітності за 1 квартал?

Згідно з пунктом 49.18.2 ПКУ, Податковий розрахунок слід подати впродовж 40 календарних днів від останнього дня звітного кварталу. Отже за 1 квартал подання Податкового розрахунку слід було здійснити до 11 травня.

Інші новини щодо об’єднаної звітності для вас:

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті