Нова об’єднана звітність ЄСВ, ПДФО та ВЗ – заповнюємо додатки разом

Поділитись

Податківці ГУ ДПС у Запорізькій області нагадали про особливості заповнення Додатків в об’єднаній звітності з ПДФО та ЄСВ.

Наказом від 15.12.2020 року № 773 внесено зміни до наказу Мінфіну від 13.01.2015 року № 4 щодо форми податкового розрахунку №1ДФ та Порядку його заповнення. Розглянемо Розрахунок та особливості заповнення його додатків докладніше.

Додатки до Розрахунку №1ДФ

Форма податкового розрахунку №1ДФ має шість додатків:

 1. «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (Д1, додаток 1);
 2. «Відомості про осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, при усиновленні дитини, та осіб із числа непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників,.. які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою…» (Д2, додаток 2);
 3. «Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу» (Д3, додаток 3);
 4. «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (4ДФ, додаток 4);
 5. «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» (Д5, додаток 5);
 6. «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» (Д6, додаток 6).

Як заповнювати Додаток 1 (Д1) до Розрахунку №1ДФ

Додаток 1 (Д1) «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» є відповідником таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Найбільша відмінність у тому, що таблиця додатку Д1 містить графу 25 «Ознака (0, 1)», у якій відображається ознака «0», якщо рядок потрібно ввести, чи ознака «1», якщо рядок потрібно виключити. Графа 25 заповнюється тільки для «Звітного нового» (при коригуванні сум внеску та реквізитів) та «Уточнюючого» (виключно при коригуванні реквізитів) додатку. Це допоможе уніфікувати виправлення помилок з ЄСВ, ПДФО та військового збору — виправлення помилок буде здійснюватися аналогічно формі № 1ДФ.

Додаток Д1 призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.

За звітний квартал потрібно подавати три додатка Д1 – за перший, другий та третій місяць кварталу. При цьому в рядку 02 додатку потрібно вказати номер місяця у звітному кварталі за допомогою цифрового значення від 1 до 3.

У випадку, якщо платник ЄСВ у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору чи контракту, або на інших умовах, передбачених законодавством, додаток Д1 за такий квартал не подається.

Як заповнювати Додаток 4 (4ДФ)

Додаток 4 (4ДФ) «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» загалом подібний до форми № 1ДФ, проте  передбачає персоніфіковане відображення сум ПДФО та військового збору. Відповідно, у цьому додатку базу оподаткування, відповідні суми ПДФО та військового збору потрібно зазначати для кожної фізичної особи.

За звітний квартал подається три додатка 4ДФ – за перший, другий та третій місяць такого кварталу.

Як заповнювати Додаток 5 (Д5)

Додаток 5 (Д5) «Відомості про трудові відносини та період проходження військової служби» наближений до таблиці 5 Звіту з ЄСВ, проте з наступними відмінностями.

Таблиця додатку Д5 містить графи:

 • 11 «Внутрішній сумісник (1 – так, 0 – ні)»;
 • 12 «Переведено, призначено на іншу посаду або роботу, переміщено до іншого підрозділу (1 – так, 0 – ні)».

Також додано нові підстави для подання додатку Д5:

 • особу переміщено з одного структурного підрозділу до іншого;
 • переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого платника ЄСВ;
 • особу призначено на нову посаду.

Як заповнювати Додаток 6 (Д6)

Додаток 6 (Д6) «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» відповідає таблиці 7 Звіту з ЄСВ та призначений для визначення платником ЄСВ періодів (строків) трудової або іншої діяльності, що відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховуються при визначенні права на відповідну пенсію, а також періоди страхового стажу, не пов’язані із трудовою та/або професійною діяльністю.

Новою є графа 17 «Ознакa (0, 1)» у таблиці додатку Д6, яка призначена для виправлення помилок.

Додаток 6 подається окремо за кожен місяць звітного кварталу.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті