Нові правила виплати допомоги по безробіттю. Проєкт Мінекономіки

Поділитись

Мінекономіки пропонує визначати розмір і тривалість надання страхової допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу — розроблено законопроєкт.

Міністерством економіки розроблено Проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм”.

Основні зміни, передбачені проєктом:

Отримання допомоги по безробіттю в розмірі залежно від страхового стажу надаватиметься тим застрахованим особам, які мають не менше 12 місяців страхового стажу за останні 18 місяців, що передують даті реєстрації застрахованої особи як безробітної. Якщо особа має 6 місяців страхового стажу за такий період, то може претендувати лише на мінімальну допомогу.

Планується визначати тривалість надання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу. 

Тривалість стажу та тривалість виплати допомоги по безробіттю:

  • до 5 років — 180 календарних днів;
  • від 5 до 15 років — 240 календарних днів;
  • від 15 до 25 — 300 календарних днів;
  • понад 25 років страхового стажу — 360 календарних днів.

Проєкт передбачає визначення розміру допомоги у відсотках від середньої зарплати залежно від страхового стажу, але не менше, ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений ФСС для відповідної категорії осіб.

Залежно від тривалості страхового стажу відсоток складатиме:

  • до 5 років — 50%;
  • від 5 до 15 — 60%;
  • від 15 до 25 — 70%;
  • понад 25 — 80%.

Допомога буде виплачуватись у відсотках залежно від тривалості періоду безробіття: у першій половині передбаченого проєктом терміну виплати проводяться у 100% розміру, натомість у другій половині у 505 визначеного проєктом розміру.

Крім цього, передбачається запровадження роботодавцям компенсації частини витрат на працевлаштування осіб віком до 25 років та таким, яким до настання права на пенсію залишається менше п’яти років, або витрат у розмірі ЄСВ за працевлаштованих на перше робоче місце осіб віком до 35 років, а також запровадження фінансової допомоги на відкриття підприємницької діяльності.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті