Оплачувані відпустки батькам при народженні дитини – що нового?

Поділитись

Підписано Закон №1401, що серед іншого затверджує надання батькам при народженні дитини оплачуваної відпустки тривалістю до 14 днів за рахунок роботодавця. Текст закону опубліковано у Голосі України №85 8 травня.

Верховна Рада 15 квітня 2021 року прийняла проєкт Закону №3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною». Цей закон підписаний президентом та чинний з 9 травня.

Закон №1401 вносить наступні зміни:

  • доповнює Кодекс законів про працю новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, яку оплачує роботодавець;
  • визначає відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька);
  • затверджує право на додаткову відпустку працівникам обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • встановлює можливість надання скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

Кому надається відпустка при народженні дитини 2021 — Закон №1401

Одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається не пізніше трьох місяців з дня народження дитини таким працівникам:

  •  чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Відпустка при народженні дитини надається лише одній з осіб, зазначених у частині першій статті 19 Закону про відпустки.

Тривалість відпустки при народженні дитини визначається працівником у заяві про її надання з урахуванням вимог, встановлених абзацом першим частини першої статті 19 Закону про відпустки.

Відпустка при народженні дитини надається власником або уповноваженим ним органом особам, зазначеним у частині першій статті 19 Закону про відпустки, на підставі письмової заяви відповідної особи.

Особа, яка отримала відпустку при народженні дитини, зобов’язана надати власнику або уповноваженому ним органу копії документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня виходу в таку відпустку.

Чи правомірним є примушення працівника йти у відпустку без збереження зарплати, читайте тут.

🎯 Нарешті розрахунок середньої зарплати для лікарняних та відпускних буде здійснюватися автоматично. У програмах 1С:Підприємство та BAS з’явився спеціальний Модуль «ВідЛік».

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті