Початок роботи з програмним РРО Cashalot

Поділитись

Вхід користувача за Файловим/Апаратним ключем. Головна форма програмного РРО Cashalot. Інтерфейс головної форми. Інші інструкції з використання ПРРО Кашалот.

Щоби використовувати програмний РРО Cashalot, необхідно:

 • отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) для відповідальної особи, щоб мати можливість підписувати завіряти) фіскальний чек програмного РРО (ПРРО);
 • зареєструвати господарську одиницю, де буде використовуватись програмний РРО (ПРРО), якщо вона не обліковується в податковому органі, для цього подайте форму № 20-ОПП, щоб повідомити ДПС про такий об’єкт оподаткування;
 • зареєструвати програмні РРО в електронному вигляді на фіскальному сервері, подавши форму № 1-ПРРО; у відповідь зазначеному програмному РРО буде присвоєно фіскальний номер та включено до відповідної бази даних;
 • зареєструвати сертифікати КЕП касирів та старших касирів на фіскальному сервері ДПС, подати форму “Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа …”, вказавши посаду відповідальної особи, що буде використовувати сертифікат: Касир чи Старший касир.

При першому запуску програми після авторизації користувача необхідно встановити та зберегти ліцензійний код, що призначений для захисту програми від несанкціонованого використання. Код є індивідуальним для кожного підприємства, при його генерації враховуються реєстраційні дані установи. Ліцензійний код можна отримати після придбання програмного РРО Cashalot у представника розробника.

Вхід до ПРРО Cashalot здійснюється за допомогою запуску ярлика програми на робочому столі. Для запуску програмного комплексу натисніть два рази лівою кнопкою миші на значку програми або виділіть іконку програми та натисніть клавішу «Enter», відкриється форма входу. Для початку роботи авторизуйтесь у програмі. Авторизація користувачів виконується за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Секретний ключ КЕП може зберігатися у файлі безпосередньо на комп’ютері, де встановлено програмний комплекс, або на захищеному носії (токені), який підключено до комп’ютера.

Вхід до програмного РРО виконується за допомогою кваліфікованого електронного підпису відповідальної особи. Також, всі розрахункові документи та звіти, що імпортуються під час роботи ПРРО та відправляються до ДПС засвідчуються електронним підписом відповідальної особи, що авторизована у програмі та працює з програмним РРО.

Вхід користувача за Файловим ключем

 1. У вікні Авторизація оберіть вкладку Файловий ключ.

  Програмний РРО ПРРО Cashalot Кашалот інструкція

 2. У полі Особистий ключ натисніть Програмний РРО ПРРО Cashalot Кашалот інструкція та у вікні, що відкриється, оберіть файл особистого ключа.
 3. У полі Сертифікати оберіть ПІБ відповідальної особи.
 4. У полі Пароль введіть пароль до особистого ключа.
 5. Натисніть кнопку Увійти.

Якщо встановлено відмітку Зберігати пароль протягом сеансу, при наступному використанні даного сертифікату в межах поточного сеансу пароль вводитиметься автоматично.


Вхід користувача за Апаратним ключем

 1. У вікні Авторизація оберіть вкладку Апаратний ключ.
 2. У полі Шлях до сертифікату натисніть Програмний РРО ПРРО Cashalot Кашалот інструкція та у вікні, що відкриється, оберіть каталог, у якому збережено сертифікат.
 3. У полі Сертифікати оберіть ПІБ відповідальної особи.
 4. У полі Назва носія буде відображено назву токена, на якому зберігається ключ. Якщо токен не підключено до комп’ютера, або ключ не знайдено, у полі відображається повідомлення: Захищений носій не знайдено.
 5. У полі «Пароль» введіть пароль до особистого ключа.
 6. Натисніть кнопку Увійти.

Головна форма програмного РРО Cashalot (Кашалот)

Після входу відкривається головна форма програми:

Програмний РРО ПРРО Cashalot Кашалот інструкція

Для переходу у головне вікно з будь-якого іншого вікна програми натисніть кнопку Програмний РРО ПРРО Cashalot Кашалот інструкція та оберіть пункт Всі каси.
Набір функцій, доступних при роботі з програмним РРО визначається посадою користувача: Касир або Старший касир (типом сертифіката, що використовує користувач при авторизації у програмі).
Касир може працювати лише з однією касою (програмним РРО). Касир може зайти в меню для роботи з касою (виписки чеків) лише тоді, коли немає інших активних користувачів, що працюють з касою (тобто авторизувалися та відкрили зміну). Користувач вважається активним до тих пір, поки він не закриє зміну.
Старший касир може відкривати/закривати зміни на програмному РРО, на яких працюють користувачі-касири. Старший касир може працювати (по черзі) з усіма відкритими програмними РРО (у тому числі зі змінами, відкритими іншими Касирами) виписувати чеки, здійснювати розрахункові операції, виконувати закриття зміни.


Інтерфейс головної форми Cashalot

1. Режим роботи програмного РРО

 • Онлайн – наявний зв’язок з фіскальним сервером контролюючого органу (ФСКО), Відбувається формування чеку, передача його до ФСКО, отримання фіскального номеру, надання чека покупцю. Наявний зв’язок з серверною частиною програмного комплексу позначається піктограмою Програмний РРО ПРРО Cashalot Кашалот інструкція .
 • Офлайн – режим активується, якщо ФСКО не відповідає на повідомлення від програмного комплексу протягом встановленого часу. Робота здійснюється за алгоритмами «онлайн», але присвоєння чекам фіскальних номерів здійснюється з заздалегідь виділеного ФСКО діапазону, та всі чеки, сформовані звіти «закриття зміни/Z-звіт», «відкриття зміни/нульовий чеки» тощо, операції відкриття та закриття зміни записуються в тимчасовий ланцюжок непереданих чеків. Після відновлення зв’язку, ФСКО отримує всі відправлені програмним РРО чеки та повідомлень з тимчасового ланцюжка непереданих чеків та опрацьовує їх. Якщо зв’язок відсутній, відображається позначка Програмний РРО ПРРО Cashalot Кашалот інструкція .
 • Заблоковано – режим активується, у разі припинення зв’язку між програмним комплексом та ФСКО, загалом більше ніж на 168 годин протягом календарного місяця, або ж перевищено тривалість роботи у режимі “офлайн” (36 годин). В режимі «заблоковано» неможливе здійснення розрахункових операцій. Перед переходом в режим «заблоковано» користувач ПРРО отримує повідомлення про блокування і про доцільність виконати закриття зміни (негайно або після повернення в «онлайн»).

Про перехід ПРРО у один із режимів користувач повідомляється відповідним повідомленням, яке відображається на екрані.

2. Ім’я користувача, що авторизований у програмі

Для зміни користувача або виходу з облікового запису натисніть на прізвищі користувачів у заголовку форми. Відкриється вікно Авторизація. Авторизуйтесь у програмі із сертифікатом та іменем потрібного користувача. Зверніть увагу! Неможливо змінити користувача-касира, що не закрив зміну. Якщо зміна відкрита, касиру відкриється вікно-запиту з інформаційним повідомленням про необхідність закрити зміну.

3. Інформація про програмний РРО (ПРРО)

Вікно містить інформацію про господарські одиниці, та програмні РРО, які були зареєстровані на сервері ДПС суб’єктом господарювання.
У вікні, у окремих блоках, відображена інформація по ПРРО, які зареєстровані для господарських одиниць. Блоки розділені на групи за належністю до певної господарської одиниці.
У блоці, що відповідає ПРРО, залежно від стану наявна кнопка:

 • Відкрити зміну — призначена для відкриття зміни ПРРО та переходу до головного робочого вікна Касира;
 • Зміна відкрита — відображається тільки для програмного РРО, по яким було виконано відкриття зміни, зайти в програмне РРО з відкритою зміною можливо тільки користувачу, який відкрив зміну на даному програмному РРО.

4. Номер програмного РРО

Містить номер ПРРО, для якого користувач відкрив зміну.
Для користувача з сертифікатом Старший касир, який може відкрити зміни на кількох ПРРО, по натисканню на номер програмного РРО відкривається список РРО на яких відкриті зміни. Щоб переключитись на роботу з потрібним програмним РРО, оберіть його номер у списку.

5. Меню головного вікна програмного РРО (ПРРО)

Програмний РРО ПРРО Cashalot Кашалот інструкція

Доступні команди меню визначають операції, які може виконати авторизований касир згідно з налаштуваннями облікового запису.

6. Режим роботи

Містить назву поточного режиму роботи програмного РРО Кашалот (назву вікна програми).


Інші інструкції з використання ПРРО Кашалот

 • Про програмний РРО Cashalot
 • Початок роботи з програмним РРО Cashalot
 • Відкриття зміни у програмному РРО Cashalot
 • Касовий фіскальний чек у ПРРО Cashalot
 • Розрахункові операції у програмному РРО Cashalot
 • Створення Х-звіту у програмному РРО Cashalot
 • Службове внесення та видача готівки у програмному РРО Cashalot
 • Історія операцій у програмному РРО Cashalot
 • Довідник «Номенклатура» у програмному РРО Cashalot
 • Вихід з програмного РРО Cashalot
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...