Податківці нагадують про подачу Об’єднаної звітності ФОПами до 11 травня
ДПС нагадує: якщо квартальну форму Об’єднаного звіту для ФОП не розроблять і приймуть вчасно, до 11 травня слід подати звітність помісячно за старою формою.
Єдина звітність для ФОП за 1 квартал 2026
Норми Закону №4536 запровадили для ФОП — податкових агентів квартальний строк подання Об’єднаного звіту (Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого/сплаченого на користь фізичних осіб, сум утриманого податку та нарахованого ЄСВ).
Подавати цей звіт мають обов’язок ті ФОП, які є податковими агентами, тобто мають найманих працівників або виплачують дохід фізичній особі.
Уперше подати Об’єднаний звіт за новою формою ФОП повинні були за 1 квартал 2026 року у термін до 11 травня. Проте така форма не була затверджена і прийнята офіційно, хоча на порталі Мінфіну оприлюднено проєкт для обговорення.
Вже в квітні податківці опублікували роз’яснення на порталі ЗІР, за яким подати Об’єднану звітність ФОП податковим агентам необхідно за сторою формою помісячно. Зробити це слід до завершення граничного строку подання Об’єднаного звіту, встановленого для квартальної форми, тобто до 11 травня. Як пояснюють податківці, оскільки нової форми квартального Податкового розрахунку для ФОП не затверджено, стара форма залишається чинною і звітувати слід за нею.
Коли ФОП подає Об’єднану звітність 2026
ФОП та особи, які ведуть незалежну професійну діяльність, подають Об’єднану звітність у випадку, коли упродовж звітного кварталу:
- були нараховані або виплачені доходи фізичним особам;
- був утриманий ПДФО та нарахований ЄСВ.
У випадку, коли ФОП чи незалежна особа не виступали податковими агентами протягом звітного кварталу, немає обов’язку подавати Об’єднаний звіт.
Таким чином, якщо ФОП чи незалежники виступали податковими агентами протягом звітного періоду, їм слід подати Податковий Розрахунок за січень, лютий та березень 2026. Оскільки нова форма не затверджена, звітувати слід за чинною формою, що затверджена для місячного звітного періоду.
Податківці наголошують, що у разі неподання Об’єднаного звіту до 11 травня, буде застосовуватись відповідальність за неподання або несвоєчасне подання Розрахунку.
Актуальні новини для бухгалтера
Зверніть увагу на матеріали, які можуть вас зацікавити:
- Графік робочого часу у травні 2026
- Граничні терміни подання звітності та сплати податків у травні 2026
- Перевірки Держпраці змінять: основні нюанси
- Обов’язковий ПДВ для ФОП відкладено: деталі
- Декларація з податку на прибуток знову зміниться: Наказ № 186
- Зміни до НГО землі 2026: деталі Постанови №495
Шановні читачі, зверніть увагу, що інформація у нашому блозі подається виключно спираючись на офіційні джерела державних органів та сертифіковані інформаційні видання. Ключові дати та числові значення показників діють станом на дату публікації статті, тому в разі їх зміни ми не змінюємо текст новини, а публікуємо нову з актуальними даними. Для уникнення помилок у роботі шукайте у нашому блозі новину із більш актуальною датою відповідно теми, що вас цікавить.
Коментарів поки що немає...