Податок на Гугл і Фейсбук: Закон прийнято, деталі

Поділитись

Прийнято законопроект № 4184 від 02.10.2020, який встановлює оподаткування ПДВ нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Прийнято законопроект № 4184 від 02.10.2020, який встановлює оподаткування ПДВ нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Що передбачає проєкт № 4184

Згідно з текстом цього законопроєкту, особа нерезидент, яка не має постійного представництва та постачає на митній території України фізичним особам, у тому числі ФОПам, що не зареєстровані платниками ПДВ, електронні послуги, надає доступ до електронних послуг чи можливості, що використовують інформаційні технології та системи, постачає такі електронні послуги за посередницькими договорами від власного імені, але за дорученням надавача електронних послуг, є платником податку на додану вартість. Відповідні зміни будуть внесені у  підпункт 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 ПКУ.

Це не стосується нерезидентів, які:

  • постачають електронні послуги за посередницькими договорами, у разі якщо у рахунках (квитанціях), наданих замовникам електронних послуг, визначено перелік таких електронних послуг та їх фактичного постачальника;
  • здійснюють виключно обробку платежів за електронні послуги і не беруть участі у наданні таких електронних послуг;
  • постачають електронні послуги безпосередньо через своє постійне представництво в Україні.

Відповідно, особам-нерезидентам, які підпадають під норми, визначені оновленою редакцією підпункт 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 ПКУ, слід зареєструватися платниками податку на додану вартість. Розмір податку для них складатиме 20% бази оподаткування та буде додаватися до вартості електронних послуг. База оподаткування і сума податку визначаються в іноземній валюті (євро або долар США). Вказане не стосується операцій, що звільнені від оподаткування ПДВ. 

Податкове повідомлення особі нерезиденту, зареєстрованій як платник податку на додану вартість, надсилається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, якщо така особа нерезидент:

  • не подає спрощену податкову декларацію у встановлений термін;
  • не сплачує узгоджену суму грошових зобов’язань з податку на додану вартість у встановлений термін;
  • здійснює інше порушення вимог цього Кодексу, за яке відповідно до цього Кодексу передбачена відповідальність у вигляді штрафної (фінансової) санкції.

Таке податкове повідомлення надсилається в електронній формі через спеціальне портальне рішення для користувачів нерезидентів, які надають електронні послуги, з одночасним повідомленням на електронну адресу особи нерезидента, зазначену нею при реєстрації як платник податку на додану вартість, протягом 30 календарних днів після спливу встановлених термінів сплати узгодженої суми податкових зобов’язань та/або подання спрощеної податкової декларації та/або встановлення факту іншого порушення вимог цього Кодексу.

Коли зміни набирають чинності?

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім деяких норм, що набирають чинності з 1 січня 2022 року. Норми щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам застосовуються до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2022 року.

Автори проєкту в пояснювальній записці зазначають, що аналогічні закони діють в Росії та Республіці Білорусь.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті