Помилкові чи надмірні платежі до бюджету – порядок повернення коштів оновлено

Поділитись

Затверджено зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів та перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними системи обліку даних РРО. Розглядаємо зміни тут.

Наказ Міністерства фінансів від 29.04.2021 р. №244 вносить зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, та перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених  за даними системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій. 

Що змінюється Наказом  №244?

Наказ визначає, що повернення помилково чи надміру зарахованих до бюджету коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (відповідними місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії, відбуватиметься за поданням органів, що ведуть облік заборгованості за позичальниками.

Ким і як подаються такі подання на повернення коштів:

Подання подаються наступним чином:

 • за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, – Міністерством фінансів України;
 • за кредитами, залученими місцевими бюджетами або під місцеві гарантії, – відповідними місцевими фінансовими органами;
 • за бюджетними позичками, кредитами та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, облік заборгованості за якими ведуть органи Казначейства, – відповідними органами Казначейства;
 • за бюджетними позичками, фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та кредитами, облік заборгованості за якими не ведуть органи Казначейства, – розпорядниками коштів державного чи місцевих бюджетів.

Таке подання формується органом, що веде облік заборгованості за позичальниками, за формою згідно з додатком 1 до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

Платник податків надає таке подання до відповідного органу Казначейства. Також слід подати заявою про повернення коштів з бюджету, оригінал чи копію документа, що підтверджує переказ, чи паперова копія електронного розрахункового документу, що підтверджує факт перерахування коштів.

🎯  Усі актуальні питання на головному бухгалтерському івенті цього літа. Звітність за І півріччя 2021 року: ПДВ, Податок на прибуток, ЄСВ, ПДФО, ВЗ та ін.

Як складати заяву про повернення коштів

Платник податків складає заяву щодо повернення коштів з бюджету у довільній формі. Проте зверніть увагу, що така заява повинна містити наступні відомості:

 • причина повернення коштів з бюджету;
 • найменування платника податків або суб’єкта господарювання;
 • юридична особа — код за ЄДРПОУ; фізична особа — ПІБ;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від ІПН та мають відмітку в паспорті);
 • юридична особа — місце знаходження; фізична особа — місце проживання і номер контактного телефону одержувача;
 • реквізити рахунку одержувача коштів;
 • сума платежу, яка підлягає поверненню. 

Опрацювання подання Казначейством

При опрацюванні подання органами Казначейства передбачено такі особливості:

 • Якщо у платника податків, який подає заяву на повернення надміру сплачених коштів, є заборгованість перед держбюджетом за іншими бюджетними позичками, кредитами або фінансовою допомогою, органи Казначейства повідомляють такого платника та орган що подав подання, про можливість направлення коштів чи частини коштів на погашення цієї заборгованості.
 • У випадку, якщо  кошти були помилково чи надміру зараховані до місцевих бюджетів через технічні чи методологічні помилки під час формування реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка згідно з ПКУ, повернення відбувається за повідомленням ДПС без погодження відповідним фінансовим органом.
 • Якщо змінилися реквізити рахунку за надходженнями, з якого необхідно здійснити повернення  коштів державного та/або місцевих бюджетів, та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, відповідне повернення проводиться зі зміненого рахунку за надходженнями.

Коли наказ №244 набуває чинності?

Встановлено, що Наказ Мінфіну № 244 набуде чинності від дати офіційного опублікування. Станом на 10.06.2021 року наказ офіційно не опубліковано.

Нагадаємо, з 1 червня почався перехідних період оформлення електронних листків непрацездатності, а з 10.06 вступає в силу закон про електронні трудові книжки.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті