Помилкову ПН вже зареєстровано. Як бути з декларацією?

Поділитись

Чи зазначати в декларації помилкову податкову накладну — відповідає Головне управління ДПС у Дніпропетровській області.

Податківці нагадали, як діяти у випадку помилкового складання та реєстрації податкової накладної, а також чи потрібно відображати таку накладну в декларації з ПДВ.

Якщо податкова накладна складена з помилкою

У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох ПН на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник ПДВ повинен для виправлення помилки скласти розрахунок коригування до помилкової другої податкової накладної. Це визначено пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України. У такому випадку розрахунок коригування потрібно зареєструвати в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів чи послуг, дотримуючись визначених законодавством термінів реєстрації.

Чи відображати накладну з помилкою у декларації з ПДВ

Платники податків мають обов’язок ведення обліку доходів, витрат та інших показників, що пов’язані з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань. Згідно пункту 44.1 статті 44 Податкового Кодексу України такий облік ведеться на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Зверніть увагу: платникам податків заборонено формувати показники податкової звітності та митних декларацій на підставі даних, що не підтверджені документами, які визначаються абзацом першим пунктом 44.1 статті 44 ПКУ.

Наказ Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами затверджує порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

До податкової декларації з податку на додану вартість вносяться дані податкового обліку платника ПДВ окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку, що визначено абзацом другим пункту 1 розділу ІІІ Порядку. Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Порядку, дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Відповідно, платник податку на додану вартість у декларації з ПДВ зазначає дані, що вказані у податковій накладній, складеній на підставі первинних документів.

Натомість обсяги постачання товарів та/чи послуг, а також сума ПДВ, що були зазначені у помилковій (другій) податковій накладній та розрахунку коригування до неї, відображати в декларації не потрібно.

Відсутність факту реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної або порушення строків такої реєстрації не є підставою для не відображення платником податку – продавцем товарів/послуг суми ПДВ за такими податковими накладними в податкових зобов’язаннях відповідного звітного періоду та не призводить до порушення порядку ведення податкового обліку.

Відсутність факту реєстрації податкової накладної в ЄРПН за умови відображення сум ПДВ за такою податковою накладною у податкових зобов’язаннях звітного податкового періоду не передбачає притягнення до адміністративної відповідальності платника податку – продавця товарів/послуг.

Відповідальність у разі порушення порядку складання податкової декларації з ПДВ

Невиконання платником податків самостійного внесення змін до податкової звітності в частині самостійного нарахування та сплати штрафу, передбаченого пунктом 50.1 статті 50 Податкового Кодексу України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5% від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання (недоплати).

При самостійному донарахуванні суми податкових зобов’язань інші штрафи, передбачені главою 11 ПКУ, не застосовуються.

У випадку, коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених пп. 54.3.1, 54.3.2 (крім випадків зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларованої до повернення з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку), 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, то до платника застосовуються штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у розмірах, визначених ст. 123 Податкового Кодексу.

Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті