Порушили вимоги валютного законодавства? Порядок штрафування вже погоджено Кабміном

Поділитись

Погоджено порядок штрафування юросіб за порушення вимог валютного законодавства — прийнято постанову.

26 травня 2021 року Уряд прийняв Постанову «Про затвердження Порядку застосування податковими органами заходів впливу у вигляді штрафних санкцій до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства». 

Проєкт постанови був розроблений на виконання абзаців 1 і 3 частини першої статті 15 Закону України від 21.06.2018 р. № 2473-VІІ «Про валюту і валютні операції» для створення системи заходів впливу (штрафних санкцій) до юридичних осіб за порушення вимог валютного законодавства.

Передбачається, що дія постанови буде поширюватись на юридичних осіб, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність та здійснили порушення вимог валютного законодавства, за винятком уповноважених установ.

Штрафні санкції, що затверджені Порядком

Штрафні санкції встановлюються за кожен вид порушення вимог валютного законодавства, встановлених для здійснення наступних операцій:

  • проведення розрахунків на території України;
  • проведення розрахунків за валютними операціями;
  • торгівля валютними цінностями й транскордонний переказ таких цінностей;
  • здійснення окремих операцій в іноземній валюті;
  • здійснення валютних операцій в умовах запроваджених заходів захисту.

Постановою затверджене застосування штрафних санкцій у розмірі 25% від суми операції, проведеної з порушенням валютного законодавства, зі збільшенням суми штрафу до 50%  а при повторному порушенні вимог валютного законодавства протягом року.

Штрафні санкції накладаються протягом 6 місяців від дня виявлення порушення, але не пізніше, ніж 3 роки від для вчинення такого порушення. Днем виявлення порушення вважається дата складення акту документальної або фактичної перевірки.

Ознайомитися з оприлюдненим текстом Порядку можна тут

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті