Працюючі ФОПи можуть не сплачувати ЄСВ за себе

Поділитись

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області нагадало, що найманий працівник, який є одночасно підприємцем і за якого ЄСВ сплачує роботодавець, повинен перевіряти таку сплату в Пенсійному фонді самостійно.

Податківці нагадують, що згідно зі змінами в законодавстві фізичні особи-підприємці, які є одночасно найманими працівниками, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, оскільки страховий платіж за них здійснює роботодавець. Зазначена норма поширюється на усіх підприємців, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони перебувають, однак не поширюється на сумісників. Окремо наголошується, що єдиний соціальний внесок, що сплачений роботодавцем, повинен бути в розмірі не меншому за законодавчо встановлений мінімальний рівень страхового внеску, тобто не менше 1320 гривень, та не більшим за максимальний встановлений рівень – 90 тисяч гривень.

ДПС радить підприємцям-найманим особам переконатися, що роботодавець не лише нараховує за них ЄСВ, а й сплачує його та не створює заборгованості перед Пенсійним фондом.

Податківці наголошуються, що у випадку несплати роботодавцем єдиного внеску, зобов’язання зі сплати та штрафні санкції у випадку недоїмки стосуватимуться такого найманого робітника – підприємця.

Ппровести перевірку нарахувань та оплату роботодавцем єдиного соціального внеску з отриманої зарплати найманий працівник може через офіційний портал Електронних Послуг Пенсійного фонду, де отримати Довідку про застраховану особу (форма ОK- 5 чи OK-7).

Для впевненості податківці радять проводити таку перевірку щомісяця.

Податкова служба має доступ до персоніфікованих відомостей застрахованих осіб про заробітну плату, на яку нараховано та з якої сплачено страхові внески. Тобто, фізичні особи-підприємці або особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не повинні додатково повідомляти контролюючі органи про факт сплати за них єдиного внеску роботодавцем.  

Однак, підприємець, за якого роботодавець сплачує ЄСВ, може при бажанні й надалі сплачувати за себе страхові внески, та у такий спосіб збільшити свої внески до Пенсійного фонду, від загальної суми яких згодом розраховуватимуть пенсійні виплати. Такі внески повинні сплачуватись у розмірі відповідному законодавчо встановленим  мінімальним і максимальним рівням страхового внеску.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...