Розрахунок середньої ЗП по новому — лист від Мінекономіки

Поділитись

Мінекономіки у листі надало роз’яснення щодо особливостей розрахунку середньої заробітної плати по новому відповідно до Порядку №100.

Як ми інформували раніше, від 04.09.2021 набрали чинності зміни, внесені у Порядок №100. Нові норми вимагали нових роз’яснень для їх правильного застосування, і ось нарешті Мінекономіки листом від 10.09.2021 р. №4711-06/45145-07 з’ясувало основні правила застосування нових положень розрахунку середньої ЗП згідно оновленого Порядку.

Разом з тим нагадуємо про те, що лист міністерства не може вважатися нормативно-правовим актом, і відповідно, носить інформативно-рекомендаційний характер.

Як враховуються премії  до середньої ЗП згідно нового порядку?

Розглянемо, як у листі Мінекономіки відбувається врахування премій.

Відповідно до частини 1 першою абзацу 3 пункту 3 Порядку №100, врахування премій, в т.ч. за місяць, та заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період,  під час обчислення середньої заробітної плати включається до заробітку періоду, що відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, у якому відбулося нарахування.

Відповідно, при розрахунку середньої зарплати усі види премій, у т.ч. за місяць, слід враховувати частинами через додавання до заробітку працівника частини премії впродовж тої кількості місяців, за який вони нараховані, від місяця їх нарахування. Тобто за місяць – місяць, за квартал – три місяці, за півріччя – шість місяців, за рік – дванадцять місяців тощо.

У пункті 3 нової редакції Порядку №100 наведене положення, згідно з яким для врахування премії чи заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період потрібно до заробітку за відповідні місяці розрахункового періоду додати частину, що обраховується через ділення суми премій або виплат на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та подальше множення на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

Роз’яснення від Мінекономіки інформує, що для того, аби порахувати частину премії, яку слід враховувати, розраховуючи середню зарплату, слід розділити суму премії чи виплати на кількість відпрацьованих робочих днів у періоді, за який премія нарахована, та помножити на кількість робочих днів, які співробітник пропрацював у місяцях розрахункового періоду, до якого належить премія.

Вказується, що Порядок врахування премії при обчисленні середньої ЗП, який наводиться в інформаційному листі від Мінекономіки, слід вважати правильним.

Повне формулювання можна переглянути у тексті роз’яснення — клацніть на посилання, щоби переглянути Лист Мінекономіки від 10.09.2021 р. №4711-06/45145-07 у форматі .pdf

Як буде відбуватися включення несвоєчасно нарахованих доплат?

Оновленим Порядком визначається, що суми нарахованої ЗП, за винятком премій та заохочувальних виплат, слід  враховувати у місяці, за який вони нараховані, у розмірах нарахування, без виключення сум, що були перераховані на сплату відповідних податків, аліментів і так далі, окрім відрахувань із зарплати осіб, що виконують виправні роботи за вироком суду.

Відповідно до наданого роз’яснювального листа, усі виплати, що беруться до уваги при розрахунку середньої зарплати, окрім премій та заохочувальних виплат за певний період, будуть належати до місяців, за які вони відповідно нараховані. Варто зауважити, що відповідно до оновленого Порядку лише для премій та зазначених заохочувальних виплат встановлено особливий порядок врахування до суми середньої ЗП.

Зазначається, що у разі невчасного нарахування доплати за:

  • роботу у нічний час;
  • надурочний час;
  • за роботу у святковий чи неробочий день і так далі — 

слід включати донараховані суми складових зарплати до заробітку тих місяців, за який їх належало нарахувати. Одночасно, якщо місяці здійснення такого донарахування входили до розрахункового періоду для обчислення середньої ЗП, слід провести перерахунок середньої зарплати, враховуючи доплачені суми.

Як будемо проводити перерахунок нарахованих відпускних за період з 12 грудня 2020 року по 3 вересня 2021 року

Згідно пункту 2 Постанови №917 для працівників, яким у період з 12 грудня 2020 до вступу в дію цієї постанови середня ЗП була порахована за вимогами постанови КМУ від 08.02.1995 р. №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» без включення нарахованих у цьому періоді премій та виплат, впродовж 3 місяців від набуття чинності цієї постанови, слід провести  перерахунок середньої ЗП. Таке положення передбачене пунктом 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, що встановлений постановою №917.

Зважаючи на це, працівникам, яким у строк від 12.12.2020 р. до 04.09.2021 обчислення середньої зарплати проводилося без включення нарахованих від 12.12.2020 до 03.09.2021 включно премій та виплат, слід до 04.12.2021 перерахувати розмір середньої зарплати, зважаючи на вимоги тієї редакції пункту 3 Порядку, що була чинною на момент проведення розрахунку середньої ЗП.

Як нараховуємо відпускні до 3.09.2021 з датою відпусток після набуття чинності Постанови 917

Зауважимо, що вимоги Постанови №917 застосовуються від дати офіційної публікації зазначеної постанови, тобто від 4 вересня 2021. Відповідно, у разі, якщо дата початку події, з якою пов’язаний розрахунок середньої ЗП, сталася до 03 вересня цього року включно, тобто до вступу в дію Постанови 917, необхідно керуватися нормами, що діяли до змін у Порядку, затверджених Постановою 917. Якщо ж подія, з якою пов’язаний розрахунок середньої зарплати, почалася  04.09.2021 та пізніше, потрібно дотримуватись вимог Порядку у новій редакції.

Зверніть увагу, що у разі надання працівникові частини його невикористаної відпустки, продовженої внаслідок тимчасової непрацездатності, датою початку події слід вважати дату подовження відпустки.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті