Ще раз про РРО та ПРРО від гарячої лінії ДПС

Поділитись

6 питань про РРО та ПРРО: ГУ ДПС у Дніпропетровській області відповіло на запитання платників податків щодо використання програмних та звичайних РРО.

Перереєстрація реєстратора розрахункових операцій

Чи потрібно робити перереєстрацію РРО при зміні місцезнаходження платника податків?

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 визначає, що у випадку зміни місцезнаходження чи місця проживання, внаслідок яких змінюється орган контролю, де суб’єкт господарювання обліковується за основним місцем обліку, впродовж 2 ох робочих днів засобами інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС здійснюється перереєстрація РРО до контролюючого органу за новим основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

У такому випадку реєстраційне посвідчення, видане суб’єкту господарювання за попереднім місцем обліку, є чинним до появи змін у даних стосовно суб’єкта господарювання, що вказані у реєстраційному посвідченні.

Документи, які стосуються реєстрації чи перереєстрації РРО, які знаходилися в органі контролю за попереднім основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків, а також облікова справа, переходять до органу контролю за новим місцем обліку.

Адреса господарської одиниці або її найменування зазнало змін — як перереєструвати програмний РРО? Пояснення від податківців.

Використання кількох ПРРО на одному девайсі

Чи можна використовувати кілька програмних РРО, що встановлені на один пристрій? 

Встановлено, що використовувати програмний РРО можна тільки на одному із пристроїв і тільки одним касиром.

Податківці вважають, що використання суб’єктами господарювання двох ПРРО на одному пристрої припустиме виключно почергово:

  • один суб’єкт господарювання закриває робочу зміну з формуванням фіскального звітного чеку;
  • інший суб’єкт господарювання відкриває зміну. 

Суб’єкт господарювання може відкрити нову робочу зміну в ПРРО впродовж дня при формуванні фіскального звітного чека Z-звіту та закриття попередньої зміни.

Порядок дій для відновлення реєстраційного посвідчення за ф. № 3-РРО

Як поновити втрачене реєстраційне посвідчення за ф. № 3-РРО? 

У випадку втрати чи непридатності до використання реєстраційного посвідчення суб’єкт господарювання чи його представник впродовж 5 робочих днів від дати появи підстав для заміни реєстраційного посвідчення за ф. № 3-РРО, подає до податкового органу реєстраційну заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.

У разі, якщо при подачі заяви за формою № 1-РРО з позначкою «Перереєстрація» в електронній формі суб’єкт господарювання отрмує другу квитанцію з повідомленням «Документ не прийнято, додайте реєстраційне посвідчення», слід подати до податкового органу за місцем реєстрації РРО вказану заяву в паперовій формі, з указанням у полі причини проведення перереєстрації «втрата реєстраційного посвідчення».

Втрачено пристрій з ПРРО — що робити

Якщо телефон, з якого працювали з програмним РРО втрачено, які мої дії? 

У разі втрати чи викрадення пристрою, на якому інстальовано програмний РРО, необхідно подати Заяву за формою № 1-ПРРО з позначкою «Скасування реєстрації» за допомогою Електронного кабінету чи засобами телекомунікації. Реєстрація вашого програмного РРО буде скасована, і буде необхідно провести повторну реєстрацію ПРРО з присвоєнням нового фіскального номеру.

Крім того, ви можете подати Повідомлення за формою № 2-ПРРО з приміткою «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа». Від подачі повідомлення у вас буде місяць на подання форми № 1-ПРРО з відміткою «відновлення роботи». У разі неподання такої форми впродовж місяця реєстрацію ПРРО у Держреєстрі буде скасовано.

Як дізнатися, що ПРРО зареєстровано?

Як перевірити, що реєстрація програмного РРО була успішною?

Суб’єкт господарювання та господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, мають перебувати на обліку в органі контролю.

Реєстрація проводиться на основі Заяви про реєстрацію ПРРО за формою № 1-ПРРО. Заяву слід подати в електронному вигляді за основним місцем обліку засобами електронного кабінету або через телекомунікації.

При здійсненні реєстрації ви отримаєте другу квитанцію, де буде вказано  фіскальний номер, присвоєний ПРРО:

  • в день отримання заяви, якщо заява надійшла до 16:00 робочого дня;
  • наступного робочого дня, якщо заява надійшла після 16:00.

Дата формування фіскального номера ПРРО є датою його реєстрації.

Після внесення до реєстру ПРРО програмний РРО можна використовувати для здійснення операцій..

КЕП для програмного РРО

Як використовувати кваліфікований електронний підпис працівників при роботі з програмним РРО?

Використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) у програмних РРО повинно відбуватися відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

При роботі з ПРРО допускається використання КЕП лише тих осіб, дані про сертифікати електронних підписів яких внесені до Реєстру ПРРО та є дійсними на час проведення розрахункової операції.

Дані стосовно сертифікатів електронних підписів, що використовуються в ПРРО, подаються згідно вимог, встановлених п. 7 р. ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 липня 2020 року № 635/34918.

Суб’єкт господарювання надсилає до ДПС Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа з інформацією про ідентифікатор ключа сертифікату, який використовується для підпису, через Електронний кабінет платника або будь-яке інше програмне забезпечення.

Дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються ПРРО, вносяться до Реєстру ПРРО.

Податківці інформують, що у випадку використання одним підприємцем декількох програмних реєстраторів розрахункових операцій, такий підприємець повинен зареєструвати відповідну кількість касирів з електронними цифровими печатками.

Нагадаємо, що від 01.08.2021 року набирають чинності вимоги до форми та змісту розрахункових документів, сформованих програмними та звичайними РРО  для сфер торгівлі, громадського харчування та послуг. Про ці вимоги читайте у наших попередніх матеріалах:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті