Щоденний фіскальний звітний чек по ПРРО – порядок формування та подачі

Поділитись

Управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує про формування та подачу щоденних фіскальних звітів при використанні програмних РРО.

Визначення «фіскальний звітний чек» встановлює Закон України № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», що набрав чинності 01.08.2020.

Фіскальний звітний чек – документ встановленої форми, що створений у паперовій та/або електронній формі програмним реєстратором розрахункових операцій та містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскального сервера Державної податкової служби.

Як подається та зберігається фіскальний звітний чек

Законодавством передбачене щоденне створення фіскального звітного чеку (Z-звіту) засобами ПРРО в електронній формі у разі здійснення розрахункових операцій або закриття робочої зміни. Також Z-звіт необхідно щоденно подавати на фіскальний сервер засобами телекомунікацій. Є можливість формувати Z-звіт в електронній формі або роздруковувати.

Фіскальний звітний чек ПРРО підлягає реєстрації (фіскалізації) на фіскальному сервері ДПС. Після передачі до фіскального сервера Z-звіту і отримання підтвердження про це, зберігати звітний чек можна будь-яким зручним способом.

Як створити Z-звіт засобами програмного РРО

Z-звіт (фіскальний звітний чек) — містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам’яті. При цьому відбувається також обнулення оперативної пам’яті РРО (ПРРО). Вносити виправлення у Z-звіт не можна.

Для закриття робочої зміни особа, яка здійснює розрахункову операцію, формує фіскальний звітний Z-звіт, який направляється на реєстрацію до фіскального сервера. Протягом однієї зміни може бути сформовано один Z-звіт. (Зміна – період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.) Максимальна тривалість зміни не повинна перевищувати 24 години. Z-звіт формується обов’язково протягом доби до 24:00.

Пропонуємо ознайомитися зі створенням Z-звіту в покроковій інструкції, де на скріншотах програми покажемо, як створити Х-звіт та Z-звіт в програмному РРО Кашалот.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...