Свіжі коментарі податківців по заповненню декларації з ПДВ

Поділитись

Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.20216 №21 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 березня 2021 року № 131) затверджена нова форма декларації з ПДВ, порядок її заповнення і подання. Про особливості заповнення нової форми розповідає Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

Основні відмінності оновленої форми декларації з ПДВ

В новій формі податкової звітності з ПДВ містяться рядки та графи, призначені для відображення інформації щодо:

 • здійснення платниками податків операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою у розмірі 14%;
 • здійснення суб’єктами господарювання у сфері готельного бізнесу та переліку послуг, до операцій з постачання яких запроваджується застосування зниженої ставки ПДВ у розмірі 7%.

Також нова форма декларації має 8 замість 9 додатків (видалено Додаток 5 «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів», інформація частково перенесена в Додаток 1).

Як відобразити податкові зобов’язання у новій деклараціях з ПДВ 2021

Розділ І Податкові зобов’язання  Додатку 1 до декларації, включає 2 таблиці:

 • Таблиця 1.1. «Відомості про включені суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, до суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період».
 •  Таблиця 1.2. «Відомості про коригування податкових зобов’язань згідно зі статтею 192, пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 розділу V Кодексу у разі збільшення суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість».

У цих таблицях вносяться дані про ПН/РК, віднесені до податкових зобов’язань, що не зареєстровані у ЄРПН на дату подання податкової декларації з ПДВ. Скасовано обов’язок щодо відображення розшифровки податкових зобов’язань по своєчасно зареєстрованим ПН/РК.

У таблиці 1.2 відображаються лише розрахунки коригування на збільшення суми компенсації за звітний (податковий) період, не зареєстровані в ЄРПН на дату подання декларації.

Як відображаються дані по своєчасно зареєстрованим ПН/РК по податковому кредиту?

Розділ II. Податковий кредит Додатку 1 до декларації, включає 2 таблиці:

 •  Таблиця 2.1. «Відомості про операції з придбання з податком на додану вартість, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставками 7 % і 14 %»;
 •  Таблиця 2.2. «Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу».

У цих таблицях потрібно вносити дані про податкові накладні/розрахунки коригування, віднесені до податкового кредиту у звітному податковому періоді,  з розшифровкою по ІПН кожного постачальника та періоду складання з урахуванням абз. 2 п.201.10 та п. 201.11 ст. 201 ПКУ.

Виправлення помилок у додатку 1 до декларації

В Додатку 1 до декларації в відміткою «уточнюючий» переносяться показники, які необхідно виправити:

 • у першому рядку Таблиці, в якій вносяться виправлення методом «сторно», а саме,  вноситься запис зі знаком «-»;
 • у другому рядку – вноситься правильний запис.

Якщо допущена помилка вплинула на числові показники Додатку 1 до декларації (в сторону зменшення або збільшення) то у підсумковому рядку «Усього за звітний період» числові показники повинні відповідати числовим показникам колонки 6 відповідного рядка уточнюючого розрахунку. 

У відповідних рядках Уточнюючого розрахунку:

 • графа 4 — переносяться показники декларації, яка уточнюється;
 • графа 5 — показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
 • графа 6 — різниця між значеннями графи 5 і графи 4 (+/-).
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті