Терміни подання річної та проміжної фінзвітності зміниться. Проєкт постанови КМУ

Поділитись

Міністерство Фінансів пропонує зміни до Порядку подання фінансової звітності в новому опублікованому законопроєкті.

23.06.2021 Мінфін представив відповідний проєкт: “Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності”.
Передбачається, що нововведення допоможе скоординувати механізм подання звітності з актуальними положеннями Закону про Бухоблік і Податкового кодексу України.

Проєкт передбачає:

  •  Збільшення встановлених термінів подання проміжної і річної фінансової звітності;
  • Уточнення норм закону, що стосуються річної фінзвітності в цифровому вигляді за 2020 рік, проміжної фінансової звітності за поточний рік, сформованої на основі таксономії за нормами МСФЗ.

Планується, що мікро підприємства, малі бізнеси, непідприємницькі товариства і підприємства, що ведуть спрощений бухоблік прибутку і витрат повинні подавати фінзвітність не пізніше 28.02 в році, що йде за звітним (окрім “казначейських” звітів).

Підприємства, яки зобов’язані публікувати свою фінансову звітність, повинні будуть подавати річні відомості в податкові і статистичні органи не пізніше 28.02 в році, що йде за звітним. Для цього використовується система “Єдине вікно подання електронної звітності”.

У перелік звітів, що подаються в ці терміни, входять: фінансовий баланс, звітність про витрати і прибуток, звіти по результативності. За проміжні звітні періоди: I квартал, півріччя і 9 місяців звітність подається не пізніше 30 чисел місяця, який йде за звітним.

Підприємства, які фінансово звітують на основі таксономії за вимогами МСФЗ, повинні будуть подавати свої річні звіти в центр збору фінансової звітності не пізніше 1.06 року, що йде за звітним. Їм треба подавати річну фінансову звітність і консолідовану звітність, сформовані на основі таксономії, а також аудиторські звіти.

Середні підприємства подають річну і річну консолідовану звітність до 1.06 включно в році, що йде за звітним. Їх проміжні звіти мають бути подані до 30 числа включно місяця, що йде після витікання звітного кварталу.

Для підприємств, яки подають фінансову звітність в єдиному електронному форматі на основі таксономії за вимогами МСФЗ передбачений термін її подання – до 31 грудня 2021 року включно. Ці вимоги актуальні стосовно річної, річної консолідованої звітності за 2020 рік і проміжної – за 2021 р.


Передбачається, що нові правила набудуть чинності з дня публікації постанови після її затвердження. Абзац 6, п. 2 набуде чинності з 1.01.2022.
Відмітимо, що положення законопроєкту припускають обговорення. Зауваження і припущення приймаються електронною поштою на адресу: kovtun@minfin.gov.ua.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті