Тривають дебати з приводу розміру мінімальної зарплати у 2022 році

Поділитись

Продовжено колективні перемовини щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2022 рік у відповідності до чинного законодавства та домовленостей Генеральної угоди на 2019-2021 рік.

Під час повторного засідання, що відбулося 27 квітня, сторони перемовин представили свої офіційні позиції.

Урядова сторона пропонує встановити у 2022 році мінімальну заробітну плату в середньому 6 700 грн. Натомість представники роботодавців інформують, що принаймні на початку 2022 року планують залишити рівень мінімальної заробітної плати 6500 гривень, з ймовірністю збільшення, якщо дозволятиме робота економіки.

Президія ФПУ та Рішення СПО об’єднань профспілок схвалили позицію щодо встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року на рівні 6900 грн з її подальшим підвищенням на кінець року до 7700 грн. Профспілкова Сторона готова обговорювати пропозиції щодо розміру мінімальної заробітної плати в рамках опрацювання проекту Бюджетної декларації на 2022-2024 роки. Крім того, наголошується на необхідності підвищення інших показників сфери оплати праці, серед яких — розмір мінімального посадового окладу працівника І тарифного розряду єдиної тарифної сітки.

Федерація профспілок інформує, що за результатами засідання сторони продовжуватимуть роботу з визначення розміру мінімальної заробітної плати в рамках підготовки проекту Бюджетної декларації на 2022-2024 роки та Державного бюджету України на 2022 рік.

Також планується провести окрему зустріч для обговорення оплати праці працівників бюджетної сфери в частині підвищення рівня оплати праці освітян.

Нагадаємо, раніше Мінсоцполітики повідомляло, що за прогнозними розрахунками середньозважений фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням обов’язкових платежів у 2022 році становитиме 5835 грн. Водночас, поінформовано, що міністерством розроблено законопроект (реєстр. № 5045), що передбачає серед іншого також вдосконалення методології формування прожиткового мінімуму.

ВАЖЛИВО! Як вивантажити дані Об’єднаного звіту ЄСВ з вашої облікової програми у Медок дивіться ТУТ

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...