У яких випадках податківці зможуть нарахувати податок не зважаючи на термін давності?

Поділитись

Розглядаємо, коли грошове зобов’язання може бути нараховано без додержання терміну давності, визначеного Податковим кодексом.

Грошове зобов’язання платника податків та терміни його визначення податківцями

Підпункт 14.1.39 Податкового кодексу визначає грошове зобов’язання платника податків як:

  • грошова сума, яку платнику необхідно сплатити до належного бюджету чи на єдиний рахунок у якості податкового або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого здійснює ДПС;
  • а також штрафна фінансова санкція, яка стягується з платника у разі порушень податкового та іншого законодавства та іншого законодавства в межах відповідальності органів контролю;
  • а також санкції за порушення вимог, встановлених чинним законодавством у сфері зовнішньоекономічної діяльності;
  • пеня.

Податковим кодексом, а саме пунктом 102.1, визначено право органу контролю на здійснення перевірки та самостійного нарахування грошових зобов’язань платника податків, а винятком передбачених підпунктом 102.2 винятків.

Таке нарахування податківцям слід провести в наступні терміни:

  • не пізніше 1095 днів включно від останнього дня встановленого терміну подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих органом контролю; в разі подання декларації пізніше термін відраховується, починаючи від дати фактичного подання.
  • не пізніше 2555 днів включно  – у разі проведення перевірки операції згідно зі статтями  39 і 392 ПКУ.

Коли платник вважається вільним від сплати 

У разі, якщо впродовж наведених термінів органи контролю не визначили розмір відповідних грошових зобов’язань, платник податків може вважатися звільненим від ненарахованих податківцями зобов’язань, серед іншого, такж і від пені.

Окрім того, спори щодо такої декларації чи податкового повідомлення не підлягають оскарженню та розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У яких випадках грошове зобов’язання може бути нараховане і стягнене без врахування строку давності?

Випадки, коли податківці мають право нарахувати грошове зобов’язання або почати провадження стосовно стягнення нарахованого зобов’язання без огляду на терміни давності, наведені в абзаці першому пункту 102.1 Податкового Кодексу.

Отже,  здійснити нарахування грошового зобов’язання ДПС може у таких випадках:

  • якщо податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання, не подано;
  • якщо посадову особу платника податків засуджено за ухилення від сплати зазначеного грошового зобов’язання або рішення щодо закриття такого платника з нереабілітуючих підстав набуло законної сили.

Актуальні новини

Зверніть увагу:

Новий ДСТУ 4163:2020 — як зазначаємо в реквізитах ім’я та прізвище згідно нових вимог оформлення документів 2021

Граничні терміни подачі звітності та сплати податків у вересні 2021

Тепер лікарняний неможливо відкрити дистанційно

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті