Від сьогодні лікарняний неможливо відкрити дистанційно

Поділитись

Від 7 вересня лікарняні листки неможливо відкрити дистанційно — внесені зміни до інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

Міністерство охорони здоров’я видало наказ від 02.08.2021 року №1609, що вносить зміни до:

  • Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян;
  • Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Нові зміни передбачають скасування норми про  дистанційне відкриття лікарняного, що раніше було запроваджене на час карантину та уточнюють формування медвисновків.

Зміни, внесені наказом №1609

Отже, наказ передбачає наступні зміни:

  • З Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян вилучено пункт 1.7 розділу 1, що встановлював на час карантинних заходів можливість видачі лікарняних листків та засвідчення тимчасової непрацездатності через звернення пацієнта у телефонному режимі. У такому разі лікар повинен був опитати хворого, надати необхідну консультацію та внести належний запис в медичну карту пацієнта. Такі лікарняні надавалися на строк до 5 календарних днів.
  • З Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я також виключено положення, що дозволяло формувати медвисновки за результатами опитування пацієнтів у телефонному режимі.

Нова редакція документів встановлює, що медичні висновки лікар може сформувати виключно після особистого огляду хворого з внесенням належних записів до Реєстру медичних записів, а також записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я з обґрунтуванням тимчасової непрацездатності.

Коли Наказ №1609 про відміну дистанційних листків непрацездатності набере чинності?

Визначено, що зазначений наказ вступає в дію від дати офіційного опублікування. Оскільки наказ оприлюднено в Офіційному віснику №69 від 07 вересня 2021, слід зважати, що вказані норми діють з цієї дати.

Зауважимо, що наразі триває модернізація системи формування листків непрацездатності, що спрямована на відмову від паперових лікарняних на користь електронних медичних висновків. Такі електронні лікарняні будуть доступні лікарю, пацієнту та роботодавцю через особистий кабінет на порталі ПФУ. Добірку матеріалів про електронні лікарняні, їх проведення на підприємстві та особливості читайте тут.

Інші актуальні новини про електронні лікарняні

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті