Вакцинація від COVID-19 стосується кожного роботодавця – питання та відповіді

Поділитись

Європейська Бізнес Асоціація та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) зібрали актуальну інформацію про вакцинацію від COVID-19 та інші питання здоров’я.

Чи повинен роботодавець забезпечувати співробітнику можливість вакцинуватися?

Наразі вакцинація проти COVID-19 в Україні є безоплатною. Немає законодавчої вимоги до роботодавців надати своїм співробітникам можливість вакцинуватися. 

Якщо роботодавець зацікавлений в здоров’ї персоналу, він може заохочувати співробітників вакцинуватися, наприклад, шляхом надання можливості вакцинуватися у робочий час чи додаткового вихідного. Це особливо актуально, зважаючи на типову реакцію вакцинованих, що супроводжується головним болем, лихоманкою, підвищенням температури тощо.

Які додаткові гарантії надаються співробітникам на період вакцинації?

Чинним законодавством України не передбачено вимоги до роботодавця надання співробітнику відпустки на період вакцинації. Якщо після вакцинації співробітник матиме типову реакцію на вакцину (головний біль, лихоманка, підвищення температури), то рекомендовано звернутися до сімейного лікаря по лікарняний лист. Водночас роботодавець може заохочувати працівників робити щеплення, наприклад, надавши можливість щепитися у робочий час чи запропонувавши додатковий вихідний, якщо співробітник матиме якусь з наведених реакцій на вакцину.

Чи повинен роботодавець наполягати на вакцинації співробітників?

Ні. Вакцинація в Україні є добровільною. 

Чи можна усунути від роботи співробітника, який відмовився вакцинуватися від COVID-19 або не має сертифіката вакцинації? Якщо можна, то в яких сферах (обслуговування відвідувачів, ресторани, кафе)?

Ні. Вакцинація в Україні є добровільною. 

Чи необхідно вакцинуватися тим, хто перехворів COVID-19?

Так. Зважаючи на серйозні ризики для здоров’я і те, що можна повторно заразитися COVID-19, потрібно вакцинуватися, навіть якщо ви перехворіли. Наразі достеменно невідомо, наскільки довго зберігається набутий імунітет. Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захиститись від COVID-19 та уникнути тяжкого перебігу хвороби.

Через якийсь канал найкраще записуватися на вакцинацію (гаряча лінія, Дія)? Чи впливатиме дата запису на черговість?

Немає значення, в який спосіб ви записуєтесь до списку очікування на вакцинацію, ваші дані все одно занесуть у єдину систему. Вас сповістять про можливість записатися на щеплення, коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті