Важливе уточнення ДПС по нумерації в Об’єднаному звіті

Поділитись

Податківці на порталі ЗІР нагадали, як відбувається нумерація Розрахунків з типом «Звітний», «Звітний новий», «Звітний» як «Довідковий», «Уточнюючий»?

Форма Податкового розрахунку та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, що нарахований чи сплачений на користь платників податків – фізичних осіб, сум утриманого податку та нарахованого ЄСВ визначені наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 за редакцією наказу Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку, заголовна частина Розрахунку повинна містити відомості стосовно типу Розрахунку, а також дані щодо податкового агента та платника єдиного внеску, та додатки, які є невід’ємною частиною Розрахунку.

Заповнення заголовної частини Розрахунку: рядок 01

Розглянемо, як заповнити заголовну частину розрахунку за рядками. У рядку 01 потрібно вказати необхідний тип Розрахунку:

 • рядок 011 «Звітний». Цей тип потрібно вказувати у разі, якщо Розрахунок подається за звітний податковий період вперше. Такий Розрахунок з типом «Звітний», після прийняття ДПС та проходження контролів, серед іншого під час завантаження до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб, є чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період;
 • рядок 012 «Звітний новий». Вказуємо у разі виправлення даних наступним Розрахунком за період до закінчення граничного строку подання. Таким розрахунком можна уточнити:
  • суму нарахованого податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску;
  • реквізити.

Цей тип розрахунку слід подавати при виявленні неточностей в сумах нарахованого ПДФО, ВЗ та ЄСВ або реквізитах у рядках додатків до Розрахунку. Варто зауважити, що Розрахунок «Звітний новий» повинен містити виключно виправлення вказаних відомостей на основі інформації з раніше поданих за цей період Розрахунків з типом «Звітний» або «Звітний новий»;

 • рядок 013 «Уточнюючий» — зазначається у випаку, коли подання Розрахунку відбувається після завершення кінцевого терміну подання та уточнюються дані щодо сум ПДФО, ВЗ, ЄСВ чи реквізитів. Подавати розрахунок з таким типом необхідно при виявленні неточностей у сумах  ПДФО, ВЗ, ЄСВ в Розрахунку чи додатках до нього. Такий розрахунок повинен містити лише  коригування даних на основі раніше поданих за минулий звітний період Розрахунків;
 • рядок 014 «Довідковий» у разі, якщо Розрахунок подає платник єдиного внеску з типом «Звітний», де в додатках подані дані стосовно призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат тощо.

Заповнення рядку 02

Рядок 02 заголовної частини Розрахунку заповнюється такий чином. Потрібно зазначити:

 • період, за який подається Розрахунок з типом «Звітний» «Звітний новий;
 • або період, що уточнюється, для Розрахунку з типом «Уточнюючий»
 • номер Розрахунку в хронологічному порядку, незалежно від типу Розрахунку, поданого за звітний (податковий) період.

Отже, Розрахунки слід нумерувати у хронологічному порядку в межах одного звітного періоду, незважаючи на тип Розрахунку («Звітний», «Звітний новий», «Звітний» як «Довідковий». Така нумерація не продовжується в наступних періодах.

Актуальні новини за темою:

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті