Виправили помилку в ІПН покупця? Маємо покрокову інструкцію для вас

Поділитись

Головне управління ДПС в Одеській області інформує про особливості створення розрахунку коригування до податкової накладної в разі виправлення помилки в індивідуальному податковому номері (далі – ІПН).

Згідно з пунктом 201.1 ст. 201 ПКУ, на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений термін. 

Пункт 192.1 ст. 192 ПКУ передбачає, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, потрібно скласти розрахунок коригування до податкової накладної.

У випадку зазначення індивідуального податкового номера з помилкою при складанні податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку – продавець має право для виправлення помилки скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної (з помилковим ІПН), який підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг. Разом з таким розрахунком платник податку повинен скласти другу податкову накладну на дату виникнення податкових зобов’язань, де буде коректно зазначено ІПН покупця.

Порядок дій у разі зазначення ІПН покупця з помилкою

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21.

  1. Дані податкового обліку платника слід внести до податкової декларації з ПДВ окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку. Наведені в податковій звітності дані повинні відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника податків.
  2. У складі декларації потрібно подати передбачені Порядком № 21 додатки (за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках). У додатку 1 (Д1) до декларації зазначаються відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування.
  3. Якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 Кодексу), він зобов’язаний надіслати уточнювальний розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнювального розрахунку.
  4. Оскільки у декларації зазначаються дані, визначені на підставі первинних документів, відображенню у податковій звітності з ПДВ підлягають податкові зобов’язання, визначені на дату складання податкової накладної з помилковим ІПН.
  5. Розрахунок коригування та друга податкова накладна не впливають на визначене податкове зобов’язання, тому операція, пов’язана з виправленням помилки в ІПН покупця, відображенню безпосередньо у податковій декларації з ПДВ не підлягає.
  6. Якщо помилковий ІПН, крім податкової накладної, було також зазначено у додатку 1 до податкової декларації з ПДВ, то виправлення такого ІПН відбувається шляхом подання уточнювального розрахунку до такої податкової декларації із додаванням до нього додатку 1, де зазначена помилка виправляється методом «сторно».
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Тетяна
24.10.2021

Чи буде штраф під час карантину за невчасно зареєстровану пн при виправленні помилки в іпн?

Тетяна
24.10.2021

Добрий вечір, підкажіть будь ласка якщо виявилась помилка в пн в іпн за зданий період, робим рк та виписуємо пн з правильним іпн, чи буде штраф за виписану пн с правильним іпн під час карантину?

Корисні статті