Які дії платника при правопорушенні вважаються умисними. Позиція ДПС

Поділитись

Податківці інформують, за якими обставинами визначатимуть, чи були дії платника податків умисними, та яка його вина у вчиненні податкового правопорушення.

Щоби для платника податків настала фінансова відповідальність за порушення, передбачені у Податковому кодексі України, Державна податкова служба зобов’язана довести умисність дій платника податків та ступінь його вини у вчиненні податкового правопорушення. Відповідно, податківцям необхідно зібрати доказову базу для кожного випадку правопорушення, що свідчила би про створення умов для здійснення порушення та можливості дотриматися визначеного законодавством порядку, яку платник податків не використав.

Як визначається діяння чи бездіяльність, що привели до податкового порушення

Відповідно до ст. 109 та ст. 112 Податкового Кодексу визначаючи діяння (бездіяльність) платника податків для вчинення податкового правопорушення як умисного, встановлює умови які можуть свідчити про обставини умисного невиконання або неналежне виконання вимог Податкового Кодексу. Такі дії платника визначаються як умисні, а платник рахується винним, якщо він міг дотриматися передбачених законом правил та норм, проте не вжила достатніх заходів для їх дотримання.  

Одночасно варто зауважити:

  • підтверджена відповідною первинкою господарська діяльність вважається законною, у разі, якщо орган податкової не довів зворотне;
  • платник податків не є відповідальним за порушення, що були допущені іншими особами, у разі недоведення його безпосередньої участі.

Доведення вини у вчиненні протиправних дій чи бездіяльності ДПС проводить за допомогою аналізу фінансово-господарської діяльності платника та у разі виявлення обставин, що свідчать про умисні дії платника для вчинення податкового правопорушення, вжити заходів для притягнення такого платника до фінансової відповідальності.

Обставини, що свідчать про умисність податкового правопорушення

Такими обставинами можуть бути:

  • Створення видимості реальності оподатковуваних операцій.
  • Відсутність ділової мети, раціональних економічних причин для здійснення господарської операції.
  • Оформлення операцій угодами, невідповідними до їхнього справжнього змісту.  
  • Відсутність первинних документів або їх пошкодження, помилки.
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті