Звільняєте працівника після 10 червня? Дізнайтеся нові зобов’язання + Електронна трудова

Поділитись

Нагадаємо, 10 червня 2021 набрав чинності Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”, який запроваджує перехід на електронні трудові книги, позбавляє роботодавця від необхідності зберігати паперові трудові книги працівників та запроваджує п’ятирічний перехідний період для перенесення даних з паперових трудових книг до реєстру застрахованих осіб.

Перехідний термін: як роботодавцю оцифровувати і передавати дані

Призначення пенсійних виплат від 2004 року відбувається за даними обліку трудової діяльності працівника у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Закон №1217 визначає перехідний період у п’ять років, протягом яких потрібно перенести відсутні дані про трудову діяльність з паперових трудових книг до Держреєстру в електронному вигляді. Впродовж 5 років можна використовувати як паперові трудові, так і відомості про трудову діяльність з реєстру в електронній формі.

Дані про трудовий стаж до 2004 року потрібно перенести до електронного реєстру шляхом подання скан-копій трудової книги. Детально про це читайте тут. Працівник може перенести відомості самостійно або ж делегувати це роботодавцю. При поданні скан-копій також необхідно долучати згоду працівника на обробку персональних даних за встановленою ПФУ формою. Приклад згоди можна завантажити тут.

Зауважимо, що станом на 14.06.2021 ще невідомо про порядок перенесення таких даних, адже такий порядок повинні були скласти та погодити між собою Пенсійний фонд, Міністерство соціальної політики та Мінекономіки.

Наразі ж, поки відповідний порядок не оприлюднено, радимо за можливості почекати з перенесенням відомостей до електронного реєстру.

Звільнення працівника після 10.06.2021

На що звернути увагу при звільненні працівника після набуття чинності Законом №1217? Відтепер власник або уповноважений ним орган в день звільнення в обов’язковому порядку повинен:

  • видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення;
  • провести розрахунок з працівником у визначені  ст. 116 КЗпП терміни;
  • за бажанням працівника внести відповідні записи до трудової книжки та віддати її працівнику.

Копія наказу про звільнення повинна бути надана працівнику незалежно від підстави для його звільнення. Нагадаємо, раніше така копія обов’язково надавалася у разі звільнення з ініціативи роботодавця,та у інших випадках лише на вимогу працівника.

Мінсоцполітики вважає, що введення електронних трудових книжок унеможливить втрату трудової книжки, її пошкодження, допущення помилок, невнесення або внесення недостовірних відомостей, а також спростить доступ до інформації про трудовий або страховий стаж.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті