logo

Декларація з податку на прибуток зазнала змін: наказ Мінфіну 371

Поділитись

Мінфін затвердив нову декларацію з податку на прибуток з 16.09.2025. Нововведення враховують зміни в оподаткуванні благодійності, внесені Законом № 4254-ІХ.

Зміни до декларації з податку на прибуток: що нового для бізнесу

Міністерство фінансів наказом від 25.07.2025 № 371 затвердило оновлену форму декларації з податку на прибуток. Ці зміни були розроблені з метою привести форму звітності у відповідність до Закону від 25.02.2025 № 4254-ІХ, який регулює благодійну діяльність під час воєнного стану.

Закон № 4254-ІХ доповнив Податковий кодекс положеннями, що дозволяють платникам податку на прибуток не коригувати фінансовий результат на суму коштів, товарів чи послуг, безоплатно переданих неприбутковим організаціям. Це правило діє до кінця календарного року, в якому буде скасовано воєнний стан. Коригування не проводиться, якщо сума пожертвувань не перевищує 8% оподатковуваного прибутку за попередній рік, і при цьому більше 4% з цієї суми було перераховано саме благодійним організаціям.

Відповідно до змін, внесених законом 34254, виникла необхідність узгодити форму податкової декларації з податку на прибуток і додатків до неї, з чинними законодавчими вимогами.

Новий додаток БД до декларації з прибутку

Хоча саму форму декларації не змінили, до неї додали новий Додаток БД. Це призвело до внесення правок також у додатки РІ та ДІЯ.

Новий Додаток БД створений для уніфікованого та систематизованого відображення операцій з благодійності. Він допоможе підприємствам коректно відображати ці операції та правильно розраховувати податкові зобов’язання.

Зокрема, у Додатку БД передбачено:

  • Розрахунок ліміту. У додатку розраховується сума обмеження для безоплатної передачі неприбутковим організаціям коштів (товарів, робіт, послуг), при перевищенні якої необхідно застосовувати коригування фінансового результату.
  • Визначається база та об’єкти оподаткування відповідно до чинних норм ПКУ (пп 135.2.1.8, 135.2.1.8-1, 141.9-1.2.6);
  • Розрахунок різниць. Розраховуються різниці та об’єкт оподаткування при безоплатній передачі коштів, товарів, робіт чи послуг неприбутковим організаціям, враховуючи обмеження, передбачені ПКУ.

Коли починає діяти оновлена форма декларації з прибутку

Наказ № 371 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, що відбулося в «Офіційному віснику» 16 вересня 2025 року.

Згідно з положеннями Податкового кодексу  щодо звітування за оновленими формами, (п. 46.1), платники податку на прибуток повинні будуть вперше звітувати за оновленою формою за підсумками 2025 року.

Актуальні новини для бухгалтера

Читайте також:

Шановні читачі, зверніть увагу, що інформація у нашому блозі подається виключно спираючись на офіційні джерела державних органів та сертифіковані інформаційні видання. Ключові дати та числові значення показників діють станом на дату публікації статті, тому в разі їх зміни ми не змінюємо текст новини, а публікуємо нову з актуальними даними. Для уникнення помилок у роботі шукайте у нашому блозі новину із більш актуальною датою відповідно теми, що вас цікавить.

Слідкуй за нами
Поділитись

Коментарів поки що немає...

Корисні статті