Критерії ризиковості платника ПДВ — перелік від податківців

Поділитись

Перелік критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, що встановлений постановою № 1165, серед іншого, наводить такі критерії, як неподання фінансової чи податкової звітності та провадження діяльності без відкритих рахунків у банківських установах.

Постановою Кабміну від 11.12.2019 № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» встановлює критерії, що визначають ризиковість платника ПДВ.

Критерії ризиковості платника ПДВ

Платник ПДВ вважається ризиковим, якщо відповідає принаймні одному з наступних критеріїв:

  • Реєстрацію або перереєстрацію платника податку на додану вартість здійснено на підставі нечинних, загублених чи підроблених документів,дані про які містяться у базах органів контролю.
  • Реєстрацію або перереєстрацію платника ПДВ проведено фізичними особами з наступним переданням у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам за відомостями контролюючих органів, а також переоформлення на таких осіб.
  • Реєстрацію або перереєстрацію платника ПДВ в органах державної реєстрації здійснили фізособи, які, за заявою таких осіб, не збиралися вести фінансово-господарську діяльність чи або реалізувати відповідно повноваження.
  • Реєстрація, перереєстрація платника ПДВ, або ведення ним  фінансово-господарської діяльності без інформування та згоди його законних засновників і керівників відповідно до даних, наданих такими особами контролюючим органам. 
  • Платник ПДВ – юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).
  • Платник податку на додану вартість не надав необхідну податкову звітність з ПДВ за два останні податкові періоди до контролюючого органу податкової звітності з ПДВ, чим порушив положення пп. 16.1 ст. 16 та абз.1 п. 49.2 і п. 49.18 ст. 49 ПКУ
  • Платник податку на прибуток підприємств не подав до органу контролю відповідну фінзвітність за останній звітний період, що визначене пп. 16.1 ст. 16 та п. 46.2 ст. 46 ПКУ
  • Під час здійснення поточної діяльності органи контролю при виконання своїх завдань отримали дані, що визначають ризиковість здійснення господарської операції, по якій складені подані для реєстрації  податкові накладні та розрахунки коригування.

Інші новини щодо ПН та РК

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті