Матеріальна допомога на оздоровлення працівників: як бути з ПДФО?

Поділитись

Матеріальна допомога систематичного характеру надається роботодавцем на оздоровлення: ГУ ДПС у Кіровоградській області пояснює про оподаткування ПДФО в такому випадку.

Основні визначення та законодавча база

Податковий кодекс України визначає поняття заробітної плати – як основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, що виплачуються чи надаються платнику податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з відносинами трудового найму.

Відповідні норми встановлює п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Об’єкт оподаткування резидента — це загальний місячний оподатковуваний дохід, згідно статті 163 ПКУ. До такого доходу платника ПДФО включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику ПДФО відповідно до умов трудового договору чи контракту, що зазначає п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Коли матеріальна допомога є об’єктом оподаткування резидента?

Матеріальна допомога  включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника ПДФО у випадках, якщо така допомога:

  • має систематичний характер;
  • надається всім або більшості працівникам, наприклад, допомога на оздоровлення;
  • передбачена положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства.

У перелічених випадках матеріальна допомога прирівнюється до заробітної плати. Вся сума включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника ПДФО й оподатковується за ставкою 18 %, встановленою ст. 167 ПКУ, з урахуванням вимог ст. 164 Податкового кодексу.

У випадку, якщо роботодавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, і така допомога носить разовий характер, наприклад, надається для вирішення соціально-побутових потреб, оподаткування встановлює п. 170.7 ст. 170 ПКУ.

Цільова та нецільова благодійна допомога

Цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання.

Нецільовою вважається допомога, надання якої відбувається без встановлення відповідних умов або напрямів.

Згідно з 170.7 ст. 170 ПКУ до оподатковуваного доходу не включається сума нецільової благодійної допомоги, що надається на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з п. 169.4 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року. Граничний розмір такого доходу у 2021 році складає 3180 гривень.

Якщо відбулося перевищення цієї суми, то сума перевищення включається до оподатковуваного доходу платника ПДФО на доходи фізичних осіб та підлягає оподаткуванню у джерела виплати за ставкою встановленою п. 167.1 ст. 167 ПКУ, тобто 18 %.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті