Невірно сформували Об’єднану звітність? Усе про штрафи

Поділитись

Податківці звертають увагу платників податків на особливості застосування штрафних санкцій за порушення порядку подання об’єднаної звітності.

Починаючи від 01.01.2021 платники єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування  повинні подавати звітність з ЄСВ у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб. Така звітність подається до податкового органу за основним місцем обліку платника ЄВ у передбаченому законодавством порядку. Строки подання визначає Податковим кодексом України.

🎯  На сьогодні існує декілька програмних рішень, що допомагають сформувати об’єднану звітність автоматично.

Розміри штрафних санкцій

За неподання, несвоєчасне подання, або подання не за встановленою формою чи подання з неправильними даними такої звітності до платників застосовуються штрафні санкції. Стаття 119 Податкового кодексу за порушення порядку подання інформації про фізичних осіб – платників податків передбачає наступні штрафи:

  • 1020 гривень — за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку;
  • 2040 гривень — за ті ж дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення. За порушення, що були вчинені протягом дії карантину, штрафи не накладаються.

У якому випадку штрафи не застосовуються

Передбачені цим пунктом штрафні санкції не накладаються за умови, якщо недостовірні відомості або помилки в податковій звітності про суми доходів, нараховані (сплачені) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог пункту 169.4 статті 169 ПКУ та були виправлені згідно з вимогами статті 50 Податкового кодексу.

Вказаний порядок застосування штрафів визначений Законом України № 115-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб».

🔻 Добірка матеріалів про нюанси подання об’єднаної звітності, щоби допомогти вам у заповненні об’єднаного звіту.

Особливості подання декларації за групами платників

Оскільки від 01 січня 2021 року внесені Законом України № 116-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» до Податкового кодексу зміни набули чинності, буде доречним також нагадати деякі пункти змін:

  • податкові агенти – платники ЄСВ повинні подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум ЄСВ, з розбивкою по місяцях звітного кварталу до контролюючого органу за основним місцем обліку. Розрахунок подається лише в разі нарахування таких доходів фізичній особі податковим агентом, платником ЄСВ протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається. За відокремлений підрозділ юридичної особи, який не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок подає юридична особа – до контролюючого органу за основним місцем свого обліку (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ);
  • фізичні особи – підприємці подають річну декларацію у строк, визначений пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ. У цій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності вони мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми ЄСВ, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону (п. 177.11 ст. 177 ПКУ);
  • єдинники першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку в строк, установлений для річного податкового (звітного) періоду. У цій декларації слід відобразити обсяг   отриманого   доходу,   щомісячні    авансові    внески,    передбачені п. 295.1ст. 295 ПКУ, а також відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого  в  порядку,  установленому законом для цієї категорії платників (п. 296.2 ст. 296 ПКУ); 
  • єдинники третьої групи (фізичні особи) у складі декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року подають також відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для цієї категорії платників, у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (п. 296.3 ст. 296 ПКУ).

🎯 Як вивантажити дані з вашої облікової програми 1С:Підприємство чи BAS і втягнути їх в ПК “M.E.Doc” для формування Об’єднаної звітності з ЄСВ+ПДФО+ВЗ, читайте тут

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті