Нові зразки структури власності від Мінфіну

Поділитись

На порталі Міністерства фінансів викладено оновлені приклади структури власності, зокрема для прямого і непрямого впливу, опосередкованого володіння, держпідприємств та за відсутності КБВ.

20 вересня на офіційному сайті Мінфіну було викладено нові зразки схематичного зображення структури власності.

Нагадаємо, що до 11 жовтня 2021 року триває кампанія  з подання відомостей держреєстраторам стосовно кінцевого бенефіціарного власника і структури власності. У разі неподання таких даних або їх невчасного подання до керівника юрособи чи уповноваженої особи буде застосовано  штрафні фінансові санкції, що становлять від 17 тисяч до 51 тисячі гривень.

  • Кінцевий бенефіціарний власник — можливе скорочення КБВ — для юридичних осіб визначається, як будь-яка фізособа, яка має вирішальний вплив на діяльність такої юрособи, серед іншого, через ланцюг контролю чи володіння.
  • Структура власності визначається як документально підтверджена система відносин фізичних та юридичних осіб, трастів, інших подібних правових утворень, що дозволяє встановити всіх кінцевих бенефіціаріїв та зв’язки контролю між ними, або ж  відсутність таких кінцевих бенефіціаріїв. 

Що змінилося у нових зразках структури власності

Варто зауважити, що структура власності зображається у довільній формі схематично. У випадку подання структури власності в електронному вигляді цей документ слід формувати наступним чином:

  1. із забезпеченням можливості розшифровки та обробки змісту, поданої інформації;
  2. з обов’язковим накладанням електронного підпису на кваліфікованому сертифікаті керівника юрособи.

Раніше, ще на початку липня, перед стартом кампанії з подання даних щодо КБВ і структур власності до державних реєстраторів, Мінфін публікував приклади оформлення структури власності для різних випадків. Проте 20 вересня зразки, що опубліковані на ресурсі Мінфіну, були оновлені. зокрема, зазнали змін або додані:

  • зразки структури для прямого і непрямого впливу;
  • для опосередкованого володіння;
  • для юросіб зі значною кількістю фізосіб – засновників;
  • для державних підприємств;
  • для підприємств, 50% капіталу яких належить державі;
  • для юросіб без кінцевих бенефіціарів.

Переглянути усі зразки оформлення структури власності можна у цьому документі

завантажити приклади від Мінфіну

Чи подавати структуру власності, якщо кінцевого бенефіціарного власника немає

Зверніть увагу! Відомості стосовно кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності необхідно надати усім юрособам, навіть тим, які не мають кінцевого бенефіціарного власника. На сайті Мінфіну оприлюднено зразок структури, яку слід подати в такому випадку.  Таким зразком можна скористатися у випадку, коли частка прямого володіння жодного з власників юрособи не перевищує 25%, і жоден власник не має непрямого вирішального впливу на діяльність такої юрособи. У наведеній ситуації до структури власності можна не докладати додаткових  документів, адже жоден із власників такої юрособи не є КБВ.

Детальніше на схемі від Мінфіну:

бенефіціарні власники відсутність

Мінфін на своєму сайті повідомляє, що консультації з приводу використання  Положення про форму та зміст структури власності надаються за електронним зверненням на електронну пошту infomf@minfin.gov.ua. 

Для уточнень з приводу того, якими зразками краще скористатися і що робити тим, хто вже встиг подати інформацію держреєстратору, можна звернутися за цією ж адресою.

У разі появи роз’яснень від Мінфіну з цього приводу ми повідомимо у новій статті.

Раніше ми писали про подання на розгляд проєкту, що дозволив би зменшити навантаження на юросіб і держреєстраторів та не подавати дані, як вже є у системі. 

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті