Об’єднаний звіт з ЄСВ і відносини з ФОП. Формуємо додатки

Поділитись

Як відображати в новій об’єднаній звітності за I квартал договір на виконання робіт чи підряду ФОП в місяці кварталу, за яким у не було виплат і передачі результату за договором.

Чи відображається  в новій об’єднаній звітності за I квартал ЦП-договір на виконання робіт (підряду) з фізособою в березні, якщо за цим договором у кварталі не було виплат, а передача результату за договором – в травні.

📌 Добірка новин за темою об’єднаної звітності тут

Додаток 5

В цьому випадку факт укладення цивільно-правового договору і перебування в цивільно-правових відносинах має бути відображено в Податковому розрахунку, в тому числі за I квартал. В додатку Д5 потрібно відобразити дату початку і закінчення  цивільно-правових відносин за договором. 

Відомості про початок і закінчення  цивільно-правових відносин (графа 10) вносяться:

  • для договору підряду (виконання робіт) — відповідно до строків, зазначених в самому договорі;
  • для договору про надання послуг — згідно з актом про їх надання.

у прикладі розглянуто договір робіт (підряду), відповідно, відомості для заповнення додатка Д5 слід заповнити згідно з договором. Якщо у договорі зазначено конкретний термін, коли особа приступає до його виконання, за початок  цивільно-правових відносин слід брати цю дату. У випадку, якщо дата не вказана, слід орієнтуватися на початок дії договору.

Запис про початок цивільно-правових-відносин з підрядником вказується в додатку Д5 Податкового розрахунку за I квартал. Нагадаємо, що Д5 подають за звітний квартал без розбивки по місяцях.

ВАЖЛИВО! Як вивантажити дані Об’єднаного звіту ЄСВ з вашої облікової програми у Медок дивіться ТУТ

Додаток 1

Додаток 1 потрібно заповнювати в розрізі місяців кварталу. У ньому потрібно сформувати рядок без сум, але з кількістю календарних днів перебування в цивільно-правових відносинах (це – графа 14) в березні. Відлік цих днів слід вести, виходячи з дати початку цивільно-правових відносин, зазначеної в Додатку 5.

Дні перебування в ЦП відносинах з такою особою потрібно вказувати виключно у разі, якщо така особа не є найманим працівником, що виконує додаткову роботу за ЦПХ договором, або є працівником, який ще не отримував трудових виплат у звітному місяці.

Зверніть увагу: Додаток 1 не заповнюється і не подається у складі Податкового розрахунку тільки за умови відсутності показників для декларування протягом всього кварталу.

Податківці у листі ДПСУ від 07.04.2021 р. № 2123/0/99-00-04-02-01-09 зазначають, що якщо показники для декларування наявні лише в одному з місяців кварталу, то Д1 подається за кожен з місяців цього кварталу, а порожні рядки прокреслюються, чи за подання документа в електронному вигляді — не заповнюються.

Додаток 4

При заповненні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку потрібно звернути увагу на наступний нюанс: за наявності підстав для подання самого Податкового розрахунку, всі три додатки 4ДФ в розрізі місяців кварталу повинні бути подані незалежно від наявності показників для декларування. Про це зазначили податківці у згадуваному листі від 07.04.2021 р. № 2123/0/99-00-04-02-01-09.

Порожні рядки прокреслюються, чи за подання документа в електронному вигляді — не заповнюються.

🎯 Пропонуємо інструкцію з формування об’єднанки у Fredo Звіт.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...