Об’єднаний звіт знову зміниться

Поділитись

За якою формою подаємо об’єднаний звіт за 3 квартал 2021 року? Передбачається, що слід звітувати за оновленою формою, що включає інформацію про гранти з бюджету.

Форма Об’єднаного звіту була оновлена ще у травні, коли Наказ Міністерства фінансів від 19.05.2021 №278 затвердив зміни у Додатку 4ДФ. Нагадаємо, зазначеними змінами було оновлено форму Додатку 4ДФ, зокрема додано новий розділ для внесення даних щодо отриманих доходів у формі грантів з бюджету, а також доповнено довідник ознак доходів необхідними кодами для вказання таких доходів. Податківці зазначали, що ці зміни торкнуться лише тих установ, осіб чи організацій, які отримують відповідні доходи у вигляді грантів, проте звітувати за новою формою необхідно усім.

Також у Наказі №278 було встановлено, що вперше подавати єдину звітність з єдиного внеску, ПДФО та військового збору слід за 2 квартал. Проте, зважаючи на те, що цей наказ був опублікований 13 липня 2021, і відповідно тоді ж вступив у дію, у ДПС вказали, що подавати звіт за оновленою формою слід буде з 3 кварталу 2021.

На що звернути увагу при заповненні об’єднаного звіту за 3 квартал?  

Наведемо кілька прикладів, на яких раніше часто наголошували у податковій. Зокрема, щодо нумерації податкових розрахунків і додатків до них у єдиній звітності, а також як подавати Податковий розрахунок за відокремлений підрозділ.

Як заповнюємо заголовну частину Розрахунку?

У заголовній частині Розрахунку необхідно внести дані про тип Розрахунку, інформацію про податкового агента та платника єдиного внеску, а також додатки, що є невід’ємною частиною податкового Розрахунку.

Податкові розрахунки необхідно нумерувати за хронологією у межах одного звітного періоду, незалежно від типу таких розрахунків:

  • Звітний;
  • Звітний новий;
  • Звітний як Довідковий.

Зауважте, що нумерація Податкових розрахунків не продовжується у наступних періодах.

Докладно про заповнення заголовної частини податкового розрахунку читайте у цьому матеріалі:

Нумерація в Єдиній звітності: як заповнити рядки 01 та 02 заголовної частини Розрахунку

Як нумеруємо додатки до розрахунків?

Отже, при нумерації додатків Д1, Д2, Д3, 4ДФ, Д6 до Податкового розрахунку в рядку 02 у реквізиті «номер місяця в кварталі» слід внести порядковий номер місяця у межах звітного кварталу від 1 до 3.

Таким чином, при нумерації додатків за 3 квартал 2021 слід проставити:

  • 1 — липень;
  • 2 — серпень;
  • 3 — вересень.

Варто наголосити, що номер додатку до розрахунку потрібно зазначати в межах одного виду додатку. Інший вид додатку потрібно нумерувати окремо.

Подання податкового розрахунку за відокремлений підрозділ

Юрособа повинна подати податковий розрахунок за відокремлений неуповноважений підрозділ до органу контролю за основним місцем обліку. Розглянемо, на що варто звернути увагу при цьому.

Отже, у разі, коли Податковий розрахунок подає головне підприємство, у зазначеному розрахунку слід вказати дані стосовно сум нарахованого єдиного внеску щодо застрахованих осіб головного підприємства і всіх його структурних підрозділів.

  • Розрахунки і додатки, де внесено інформацію виключно про суми нарахованого ЄСВ по застрахованих особах відокремлених структурних підрозділів, не подаються головним підприємством.
  • При поданні Розрахунку податковим агентом за його відокремлений підрозділ у рядку 032 заголовної частини Податкового розрахунку потрібно зазначити код згідно Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад за місцезнаходженням відокремленого підрозділу платника податку.
  • У рядку 032 додатка 4 до Розрахунку, поданого податковим агентом за відокремлений неуповноважений підрозділ, слід вказати код згідно Кодифікатора за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Цей рядок слід заповнити незважаючи на наявність неуповноважених підрозділів.
  • У рядку 033 вказується повне найменування відокремленого неуповноваженого підрозділу, за який подається розрахунок,  виключно податковими агентами при поданні Податкового розрахунку за такий підрозділ. 

Матеріали про об’єднану звітність

Вам можуть бути корисні також наші попередні матеріали щодо заповнення та подання об’єднаної звітності.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті