Особливості оформлення Е-Лікарняних у порівнянні зі звичайними

Поділитись

Які відмінності виникають в оформленні тимчасової непрацездатності у випадку створення електронного лікарняного? Розглядаємо у цьому матеріалі.

До 1 вересня 2021 триває перехідний період, передбачений для запровадження електронних лікарняних. З цієї дати використання електронних лікарняних буде обов’язковим.

За даними ФСС, вже понад 550 медичних закладів можуть створювати медичні висновки на основі яких автоматично формуються е-лікарняні.

Е-лікарняні є аналогом паперових листків непрацездатності та підставою для нарахування  допомоги від ФСС з приводу тимчасової втрати працездатності, а також по вагітності та пологах.

🎯 Досі рахуєте середню зарплату для лікарняних та відпускних вручну? На допомогу бухгалтеру – готове програмне рішення Модуль ВідЛік у програмах 1С:Підприємство та BAS за доступною ціною. ДЕТАЛІ ТУТ

Отож, розглянемо різницю між оформленням паперового та електронного лікарняного.

Які є відмінності паперового та електронного лікарняного?

Паперові лікарняні можуть бути створені лікарем та продовжені до 15 календарних днів… Натомість у випадку з електронними лікарняними, медичні висновки для їх формування лікарі зможуть створювати самостійно на строк до 30 календарних днів.

Разом з тим, орієнтовний термін тимчасової непрацездатності, що вказаний у медичному висновку, повинен  відповідати фактичному стану пацієнта, а також медичним протоколам.

Начальниця відділу медичної експертизи виконавчої дирекції ФССУ Марина Біляєва зазначає, що створення медичного висновку, на підставі якого відбувається автоматичне формування е-лікарняного для праників, повинно мати раціональне підґрунтя. Визначення орієнтовних строків непрацездатності працівника лікар проводить індивідуально, залежно він стану людини та її супутніх хвороб, проте з урахуванням медичних протоколів.

У разі, якщо пацієнт не одужує в орієнтовний термін, вказаний у медичному висновку, лікар має створити новий медичний висновок для продовження періоду непрацездатності. Таке подовження можливе на строк протягом до 30 днів, а наступне продовження вимагатиме підтвердження тимчасової непрацездатності від лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

Крім того, представниця Фонду соціального страхування звертає увагу на те, що оскільки електронні лікарняні стають підставою для нарахування допомоги лише після закінчення їхньої дії, видання лікарями таких медичних висновків на значні періоди сповільнює отримання матеріального забезпечення від Фонду.  Зауважте, що е-лікарняні формуються окремо за кожним висновком, тож, відповідно, роботодавець зможе призначити своєму працівнику матеріальне забезпечення лише після завершення періоду лікарняного.

У ФСС також зазначають, що формування довгих медичних висновків буде розглядатися в якості фактора ризику  та підпадатиме під відбір єдиною інформаційно-аналітичною системою ФССУ для здійснення перевірки.

У випадку оформлення паперових листків непрацездатності Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ № 455, є чинною. У цьому випадку відкриття паперового лікарняного передбачає видачу листка непрацездатності (ЛН) на строк до п’яти календарних днів. Граничний строк у такому випадку становитиме 15 днів. У  разі, якщо є необхідність продовження листка непрацездатності до 30 днів, таке продовження здійснює лікуючий лікар спільно із завідувачем відділення. У випадку потреби подальшого продовження таке продовження здійснює ЛКК.

Читайте також інші новини щодо електронних лікарняних:

Заповнення Е-Лікарняного – готовий зразок ФСС

Знайомтеся: Порядок МОЗ по оформленню е-лікарняних

Процедура створення та оплати е-лікарняних

1 вересня – офіційна дата запровадження електронних лікарняних листів

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті