Процедура створення та оплати е-лікарняних

Поділитись

Фонд соціального страхування створив інфографіку, де показує, як відбуватиметься формування електронних медичних висновків про непрацездатність та нарахування на їх підставі лікарняних.

Навіщо введене використання електронних лікарняних

Мінохорони здоров’я затвердило Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. Згідно з цим порядком, у два етапи запроваджуються електронні лікарняні. Перехідний період, протягом якого можливе функціонування паперової та електронної версій листків непрацездатності, закінчується 1 вересня. Починаючи від цієї дати використання електронних лікарняних буде обов’язковим.

Планується, що запровадження електронних листків непрацездатності:

  • зменшить можливості для зловживання та безпідставного відкриття листків непрацездатності;
  • полегшить отримання страхових виплат;
  • зменшить витрати з держбюджету на оплату безпідставно відкритих листків непрацездатності та купівлю паперових бланків;
  • зменшить корупційні ризики при оформленні лікарняних.

Дані про підтверджену електронним листком непрацездатність будуть відкриті для працівника та роботодавця в електронному кабінеті Пенсійного фонду. Отже, електронний листок непрацездатності не потрібно друкувати, адже вся потрібна інформація вже буде доступна для роботодавця. Докладно про проведення е-лікарняних на підприємстві: від реєстрації до виплати допомоги ми писали тут 

Інфографіка стосовно створення та оплати електронних лікарняних від ФСС

Як відкрити новий електронний лікарняний 2021

Фонд соціального страхування перевірятиме обґрунтованість видачі листків непрацездатності та їх продовження за допомогою автоматизованого моніторингу даних та проведення перевірок на підставі звернень роботодавців, працівників, невідповідностей в інформації з Електронного реєстру, повідомлень від НЗСУ, звернень правоохоронних органів тощо.

Зауважимо, що наразі у ФСС наявна значна заборгованість у виплаті лікарняних, що складає близько трьох млрд. гривень. Така заборгованість пов’язана з виплатами лікарняних під час спалаху захворюваності на COVID-19. Мінсоцполітики повідомляє, що рішення стосовно виділення коштів ухвалене, та після належних бюджетних процедур гроші будуть перераховані для погашення заборгованості. Передбачається, що система електронних лікарняних допоможе раціонально здійснювати виплати, оскільки виключить необґрунтовано створені листки непрацездатності.

Інші матеріали за темою:

Порядок функціонування електронного реєстру листків непрацездатності. Що змінилося з червня 2021 — розповідаємо тут.

🎯 Рахуєте середню зарплату для лікарняних вручну? На допомогу бухгалтеру існує готове програмне рішення – спеціальний Модуль ВідЛік у програмах 1С:Підприємство та BAS. ДЕТАЛІ ТУТ.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Анастасія
14.06.2021

А кому доступны мои данные по прошлым периодам нетрудоспособности? А если я не хочу показывать работодателю все свои диагнозы?

Корисні статті