Останні зміни від Мінфіну стосовно використання РРО та ПРРО

Поділитись

Новий наказ пропонує зберігати акти про скасування помилкових оплат три роки та встановлювати ПРРО виключно на власні пристрої підприємців.

Наказ Мінфіну від 26.07.2021 р. № 427, зареєстрований у Міністерстві юстиції 07 вересня 2021 р. за № 1171/36793, оновив редакцію кількох нормативно-правових актів, що стосуються використання РРО та програмних РРО.

Що змінює Наказ № 427 стосовно РРО та ПРРО: нові терміни зберігання актів та локальний номер ПРРО

Наказ оновлено зокрема редакцію Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відтепер внесення та видачу коштів з місця проведення розрахунків слід проводити через РРО як операцію відповідно “службове внесення” чи “службова видача”, у випадку, коли такі дії не стосуються проведення розрахункових операцій. Акти щодо видачі коштів потрібно буде зберігати 3 роки.

Крім того, акти скасування помилково проведених через реєстратор розрахункових операції розрахунків також необхідно буде зберігати впродовж 3 років.

Нова редакція порядку встановлює, що наведені акти підприємець також повинен буде надавати під час здійснення перевірки органам контролю.

Зміни торкнулися також і Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій. Оновлений Порядок передбачає необхідність вказування локального номеру програмного РРО, що подається на реєстрацію, у реєстраційній заяві. 

Визначається, що локальний номер програмного РРО підприємець створюватиме сам у довільному порядку. Номер повинен бути унікальним та буде закріплений за ПРРО до скасування його реєстрації.

У разі, якщо ПРРО з вказаними у реєстраційній заяві даними вже буде в системі, підприємець, який реєструє ПРРО отримає сповіщення про те, реєстратор з указаними в заяві назвою та локальним номером вже зареєстрований.

ПРРО може встановлюватись лише на девайсі, що належить підприємству

Наказ визначає, що програмний РРО  необхідно встановлювати та використовувати виключно на пристрої, що перебуваються у праві власності, володіння, користування суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано програмний реєстратор. Також встановлено, що розрахункові операції на вказаному ПРРО повинні здійснювати лише особи, сертифікати електронних підписів чи печаток яких внесені до Реєстру стосовно цього ПРРО  на основі поданих суб’єктами господарювання в електронній формі повідомлень щодо подання відомостей про кваліфіковані чи вдосконалені  сертифікати відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою № 5-ПРРО (додаток 5).

Використання при роботі з ПРРО кваліфікованої чи вдосконаленої електронної печатки дозволяється лише у випадку виконання наступних вимог:

  • якщо доступ до особистого ключа печатки має тільки створювач електронної печатки або його вповноважений представник;
  • ключ захищено від несанкціонованого доступу інших осіб;
  • дотримано вимоги, встановлені Законом України «Про електронні довірчі послуги» і Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг». 

Заборонено застосування програмного РРО для здійснення гуртової чи роздрібної торгівлі пальним.

Фіскальний режим роботи програмних РРО 

Наказ визначив деякі особливості переведення ПРРО у фіскальний режим.

Для переведення у фіскальний режим роботи зареєстрованого ПРРО та реєстрації розрахункових документів на фіскальному сервері слід відкрити робочу зміну, ініціюючи відповідною командою ПРРО автоматичне створення службового документа, якому ПРРО присвоїть локальний номер та тип «Відкриття зміни».

Локальний номер цього та інших електронних документів, створених  ПРРО, є порядковим числовим номером, який автоматично формується засобами ПРРО та присвоюється створеним ним електронним документам. Відповідне повідомлення направляється до фіскального сервера і реєструється фіскальним сервером шляхом присвоєння йому номера, який є номером зміни. Номер зміни повідомляється особі, яка відкриває зміну на ПРРО, у відповіді фіскального сервера.

До Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій також внесено норму, що передбачає проведення внесення і видачу готівки через ПРРО з використанням операцій “службове внесення” і “службова видача”, аналогічно, як для звичайних реєстраторів розрахункових операцій.

Актуальні новини за темою ПРРО

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті