Право на податковий кредит можна використати протягом року з дати складання ПН — проєкт № 5600

Поділитись

Проєкт 5600 щодо податкової реформи, що був прийнятий Радою за основу, пропонував встановити обмеження терміну права на включення до податкового кредиту ПН до 6 місяців. Після правок цей термін встановили на рік.

Раніше ми вже повідомляли про чисельні законопроєкти, що  передбачали проведення податкової реформи. Про це можна прочитати у наших попередніх матеріалах.

Проте за основу все ж було прийнято саме скандальний проєкт 5600, про який експерти зазначали, що він містить лише набір безсистемних змін, які можуть бути потенційно шкідливими для економіки. До цього проєкту подано близько десяти тисяч правок, розгляд яких розпочато 26.07.2021.

Що змінено у проєкті 5600 в частині податкових накладних?

Вказаний законопроєкт пропонував обмежити термін, протягом якого платники мають право на включення податкових накладних до податкового кредиту. Новим терміном для включення ПН до податкового кредиту мало стати 6 місяців від дати проведення операції з перервою на час блокування у разі такого блокування.

Наразі ж, після розгляду правок і пропозицій до законопроєкту №5600, враховано деякі зауваження у частині податку на додану вартість. Зокрема:

  • у проєкті буде подовжено час для на використання податкових накладних при формуванні податкового кредиту до 365 днів;.
  • з тексту проєкту вилучено пропозиції щодо змін у розділі V ПКУ, де йдеться про обмеження права на відшкодування податку на додану вартість для посередників.
  • пропозиції законопроєкту стосовно зміни положень щодо податкової застави активів платника виключені з проєкту за погодженням з Мінфіном та ДПС.

Детальніше про зміни, які принесе проєкт 5600 у разі прийняття, читайте тут.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті