Розрахункові операції в Cashalot

Поділитись

Відкладені чеки у Кашалот. Повернення коштів та товарів. Інші інструкції.

Відкладені чеки


Якщо покупець не може оплатити товар на даний момент часу, нефіскалізований чек можливо відкласти та оформити купівлю товарів (фіскалізувати чек) пізніше.
Щоб відкласти формування відкритого чеку:

 • Натисніть кнопку Відкласти чек у верхній лівій частині Головному робочого вікна Касира:
 • Відкриється вікно Відкласти чек:
 • Для переміщення чеку у відкладені оберіть термін зберігання чеку (протягом зміни, 1 день, 2 дня, тиждень), введіть коментар (за потреби) та натисніть кнопку Відкласти чек.

Чек буде збережено у базі даних у спеціальному реєстрі відкладених чеків. Якщо за обраний термін чек не буде фіскалізовано, дані про відкладений чек видаляються із бази.

Щоб продовжити роботу з відкладеним чеком:

 1. Натисніть кнопку  праворуч від кнопки Відкласти чек, або натисніть кнопку  у заголовку вікна програми та оберіть пункт меню ОПЕРАЦІЇ – Відкладені чеки.
 2. Відкриється реєстр відкладених чеків:

  У реєстрі можна здійснювати пошук чеків за датою початку та закінчення періоду, у який створювався чек, іменем користувача, що створював чек, та номером програмного РРО (ПРРО). Для пошуку оберіть потрібні значення у відповідних полях.
  Детальну інформацію про чек можна переглянути, натиснувши .
 3. Відкрийте потрібний чек, натиснувши 2 рази лівою кнопкою миші на рядку чеку у реєстрі. Чек відкриється у Головному робочому вікні Касира. Завершіть формування чеку: за потреби, додайте інші товари, виконайте фіскалізацію.

Відкрити відкладений чек можливо лише за умови, якщо у Головному робочому вікні Касира не відкрито новий чек.
Щоб видалити відкладений чек з реєстру, натисніть «Х» у рядку чека.
Для повернення з реєстру відкладених чеків у Головне робоче вікно Касира, натисніть на номері програмного РРО (ПРРО) у заголовку вікна програми.


Повернення коштів та товарів


1. У Головному робочого вікна Касира натисніть кнопку Повернення:

2. Відкриється форма для створення видаткового чеку:

3. Скануйте штрих-код товару, що повертається. Також можливо додати товар вручну, для цього введіть назву або артикул товару у полі, що розташовано у верхній частині вікна. Відкриється список відповідних товарів з довідника Номенклатура, у якому оберіть потрібний товар. Рядок з даними про введений товар з’явиться у вікні.
Або введіть фіскальній номер чеку, що підтверджує придбання товару, який повертається, та натисніть кнопку  Заповнити на основі. На екрані будуть відображені всі товари, що знаходяться у вказаному чеку. Залиште у чеку лише товари, що повертаються, видаліть інші товари, натискаючи “Х”.

Детальну інформацію про товар можна переглянути, натиснувши .
4. У області розрахункових даних по чеку натисніть кнопку, що відповідає способу повернення коштів:

 • Повернення готівкою – у області розрахункових даних з’явиться поле Надана готівка – введіть суму, яку повернули покупцю;
 • Повернення безготівкове – виконується безготівкове перерахування коштів на картку покупця, якою було здійснено оплату товару.

5. Після повернення коштів виконайте фіскалізацію чека. Натисніть кнопку Фіскалізувати чек. Здійсниться формування та відправка у фоновому режимі на сервер ДПС документа “Видатковий чек”.

6. Натисніть одну із кнопок для передачі чеку покупцю:

 • Друкувати чек – роздрукувати чек на паперовому носії (до системи повинен бути підключений та налаштований принтер);
 • Надіслати чек SMS – надіслати посилання на чек у повідомленні, у вікні, що відкриється, оберіть спосіб відправки повідомлення, встановивши відповідну позначку: SMS, Viber, WhatsApp, Facebook, введіть номер мобільного телефону покупця, натисніть Надіслати чек;
 • Надіслати чек E-mail – надіслати чек на електронну адресу покупця, у вікні, що відкриється, за потреби, введіть електронну адресу покупця, або додайте нову адресу, натиснувши , після чого натисніть Надіслати чек;
 • Сканувати QR-код – сформувати QR-код для завантаження чеку за посиланням на сервер ДПС (покупець сканує код, що відобразиться у вікні програми, за допомогою смартфона).

Щоб повернутися до Головного робочого вікна Касира, натисніть на номер програмного РРО (ПРРО) у заголовку вікна.

Більше про ПРРО Cashalot

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...