Відшкодування фермерам вартості пошкоджених посівів через негоду – реально?

Поділитись

Прийнято дві постанови, що передбачають нові заходи для підтримки аграріїв — розглядаємо зміни.

Кабмін 11 серпня затвердив постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для відшкодовування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру». Розглянемо докладніше положення, які передбачає застосування цього Порядку.

Відшкодування малим сільгоспвиробникам продукції, втраченої через негоду

Затверджена 11.08.2021 Постанова визначає, що у разі підтвердженої надзвичайної ситуації, що призвела до пошкодженя посівів та втрати частини врожаю, малим фермерам буде надана часткова компенсація завданої шкоди. передбачає відшкодування фермерам втрат через пошкодження посівів сільгоспкультур унаслідок надзвичайних ситуацій.

В ході засідання перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький прокоментував необхідність прийняття відповідної Постанови, що запровадила би механізм компенсацій, зазначивши, що такі міри необхідні передусім для малих сільгоспвиробників, що використовують до 50 гектарів. 

«Перш за все, це малі фермери, які обробляють до 50 га землі. Вони створюють робочі місця в сільській місцевості та зможуть отримати підтримку від держави в розмірі 4700 грн на га, що допоможе їм не втратити рік і пересіяти чи змінити культуру».

Постанова особливо актуальна на фоні кліматичних змін з непередбачуваними погодними наслідками. Нагадаємо, що минулоріч аграїї Одещини зазнали значних збитків унаслідок сильної посухи, що призвела до втрати частини озимих зернових. Тепер, з прийняттям цієї постанови, ці фермери можуть розраховувати на часткову компенсацію збитків, завданих надзвичайною погодною ситуацією.

Субсидії для вирощування гречки

Крім постанови, що визначає компенсації для фермерів, Кабміном затверджено постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь». Передбачається, що такий Порядок дозволить підтримувати на однаковому рівні ціну гречаної крупи.Порядок визначає, що для державної підтримки та програми таких субсидій з державного бюджету буде виділено по 5000 гривень на гектар для виробників гречки з обмеженням до 300 га.

Зазначається, що така субсидія:

  • дозволить збільшити обсяги посіву гречки та створить стабільні обсяги виробництва гречаної крупи;
  • сприятиме перспективі подальшого експорту гречаної крупи;
  • активує розвиток суміжних ринків, зокрема, насіння чи переробки;
  • допоможе зафіксувати сталу ціну на крупу гречану в роздрібній торгівлі, що сприятиме її доступності для споживача.
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті