Як правильно внести зміни до держреєстратора по ТОВ: склад учасників, частки, розмір статутного капіталу тощо

Поділитись

Офіс протидії рейдерству на своїй сторінці у мережі Facebook розповів, як відбувається державна реєстрація змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміру часток учасників чи склад учасників ТОВ.

Відомості про юридичну особу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, ФОП та громадських формувань повинні відображати публічну та актуальну інформацію про компанію.

Внесення змін до відомостей ЄДР

У разі, коли товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), товариства з додатковою відповідальністю (ТДВ) мають потребу внести зміни інформації про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників ТОВ або ТДВ, такі зміни слід належним чином оформити в ЄДР.

Перелік документів для державної реєстрації змін

Для здійснення державної реєстрації змін до ЄДР слід подати документи з такого переліку:

  • рішення загальних зборів учасників (рішення єдиного учасника) про визначення статутного капіталу та розмірів часток учасників;
  • рішення загальних зборів учасників про виключення учасника з товариства;
  • заява про вступ до товариства;
  • заява про вихід з товариства;
  • акт приймання-передачі частки або її частини у статутному капіталі товариства;
  • судове рішення, що набрало законної сили, про визначення розмірів статутного капіталу товариства та розміри часток учасників у ньому;
  • судове рішення, що набрало законної сили, про витребування або стягнення з відповідача частки або її частини у статутному капіталі товариства;
  • структура власності за формою та змістом, визначені відповідно до законодавства;
  • якщо засновник — юрособа-нерезидент: витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента у країні її місцезнаходження. 
  • нотаріально завірена копія документа, що засвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юрособи — для фізособи-нерезидента; та якщо такий документ оформлений без застосування засобів єдиного державного демократичного реєстру, — для фізособи-резидента.

Наразі підготовано проєкт, що пропонує затвердити оновлення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників в єдиному державному реєстрі слід  протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності. Проєкт доступний для громадського обговорення.

Визначення достовірності підписів учасників

Справжність підписів учасників стосовно рішення загальних зборів учасників ТОВ чи ТДВ про визначення розмірів статутного капіталу та часток учасників або про виключення учасника із товариства повинна бути в нотаріальному порядку завірена з необхідним використанням спеціальних бланків нотаріальних документів.

У передбачених законом випадках, у разі, якщо рішення з наведених рішень приймається без врахування голосів учасників через з настання визначених законом обставин, слід подати документ, який засвідчує настання такої обставини.

Дійсність підписів на заяві про вступ до ТОВ, ТДВ повинна бути завірена нотаріально, з використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Разом з цим документом слід подати нотаріально засвідчену копію свідоцтва про право на спадщину. На підтвердження правонаступництва юридичної особи використовуються відомості ЄДР, у тому числі установчі документи такої юридичної особи, що містяться в Реєстрі.

Заява про вихід з ТОВ, ТДВ і акт приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі товариства також підлягають нотаріальному засвідченню з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Варто пам’ятати, що у разі коли згідно зі статутом товариства необхідна згода інших учасників на вихід з такого товариства, слід подати також згоду, справжність підписів на якій також нотаріально засвідчена.

Нотаріальне засвідчення справжності підпису не розповсюджується на держреєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що внесені на підставі документів, створених на порталі електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та підписаних з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті