Затримки виплати Е-лікарняних – пояснення ФСС

Поділитись

Фонд соціального страхування України інформує про причини затримки виплати лікарняних через нестачу фінансування та посилені запити на виплату матеріальної допомоги.

Чому ФСС затримує виплати лікарняних 2021

Через збільшення росту захворюваності у зв’язку з коронавірусом COVID-19 також збільшилась кількість паперових та електронних лікарняних листків, що передаються на оплату до Фонду.

Наразі, станом на 27 жовтня, стан оплати лікарняних ФССУ профінансував лише по 10 вересня. Окрім того, ФСС також виплатив фінансування одноразових допомог сім’ям працівників закладів охорони здоров’я, які померли внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19. Також прес-служба Фонду повідомила про збільшення запитів на виплату допомоги у зв’язку з похованням протягом останіх 3 кварталів на 15%.

Одночасно надходження у Фонд зменшуються протягом кількох останніх років зменшується відсоток надходжень до бюджету Фонду соціального страхування. ФСС повідомляє про недоотримання близько 16 млрд грн коштів.

У зв’язку з наведеними причинами наразі наявні затримки у фінансуванні матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатність.

Коли буде профінансовано лікарняні?

Зокрема, перевищення потреби на виплати та медико-соціальні послуги над бюджетом Фонду станосить 2,2 мільярда гривень.

ФСС зазначає, що фінансування допомог за лікарняними листками залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку.

Інші актуальні новини

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті