15 жовтня 2021 можна буде реєструвати ПН та РК

Поділитись

Нагадаємо, що Порядок №1246 передбачає можливість реєструвати податкові накладні за другу половину вересня 15 жовтня.

Коли можна реєструвати податкові накладні в ЄРПН

Нагадаємо, що загалом податкові накладні та розрахунки коригування до них можна реєструвати в Єдиному Реєстрі податкових накладних тільки впродовж операційного дня. Тобто подання ПН та РК на реєстрацію повинно відбутися у період з 08:00 до 20:00 у робочі дні. Це правило має виключення, що дозволяє здійснювати реєстрацію податкових накладних у п’ятницю, 15 жовтня, для якої рекомендовано перенесення робочого дня на суботу 23 жовтня 2021.

Визначено наступні терміни для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування:

  • ПН та РК, що складені з 1 по 15 календарний день включно календарного місяця, можуть реєструватися до останнього дня включно календарного місяця складення;
  • ПН та РК, складені з 16 по останній календарний день включно календарного місяця слід реєструвати до 15 календарного дня включно календарного місяця, наступного за місяцем складення.

Така норма передбачена пунктом 201.10 Податкового Кодексу України.

Варто зауважити, що прийняття податкових накладних та розрахунків коригування та проведення їх реєстрації  чи зупинення податковий орган здійснює тільки впродовж тривалості операційного дня, тобто у робочі дні з 08:00 по 20:00.

Це означає, що податкова накладна, подана на реєстрацію ПН у робочий день після 20:00 буде зареєстрована вже на наступний робочий день. Аналогічний порядок для реєстрації у вихідні дні: накладна буде зареєстрована вже у перший робочий день після закінчення вихідних.

Порядок №1246 передбачає виключення. Встановлено, що у випадку, коли крайні терміни реєстрації накладних або розрахунків коригування випадають на вихідний, святковий або неробочий день, зазначений неробочий день слід вважати операційним.

Як зазначені норми реалізуються у жовтні 2021?

Зауважимо, що 15 жовтня, яке встановлено як вихідний відповідно до рекомендацій Кабміну з перенесення робочих днів для святкування Дня захисників і захисниць, закінчується встановлений термін для реєстрації накладних, складених у період 16-30.09. 

Проте, з урахуванням зазначеного положення з Порядку №1246, оскільки 15.10.2021 є останнім днем для реєстрації накладних, платники податку мають право реєструвати відповідні ПН або РК у зазначену дату.

Операційний день у п’ятницю 15.10 буде тривати з 8:00 по 20:00.

Відповідно, у разі подання  ПН та РК на реєстрацію у п’ятницю до 20:00, ця накладна буде зареєстрована у п’ятницю 15 жовтня. Відповідно, накладні та розрахунки, подані таким чином, будуть вважатися зареєстрованими. У разі подання після 20:00 накладна буде зареєстрована вже 18 жовтня, що порушує встановлені терміни реєстрації.

Нагадаємо, що до кінця дії карантину, на даний момент подовженого до 31.12.2021, штрафні санкції за таке порушення не будуть накладені.

Як відобразити податкове зобов’язання у випадку порушення терміну реєстрації

Якщо ПН чи РК все ж подані пізніше і визначені терміни для реєстрації їх порушено, слід діяти таким чином:

  • постачальник повинен відобразити податкове зобов’язання у декларації за місяць його виникнення. Покупець відобразить податковий кредит у декларації за місяць реєстрації податкової накладної;
  • у випадку, коли мова йде про розрахунок коригування на зменшення податкового зобов’язання, постачальник повинен відобразити відповідне зменшення в декларації за місяць реєстрації відповідного розрахунку, отже таке відображення також відбудеться пізніше.

Важливі новини для бухгалтера

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті