РРО для ФОП платників єдиного податку 2-4 груп обов’язкове з 2022 року

Поділитись

ДПС нагадує, що вже з 2022 року платники єдиного податку другої – четвертої груп зобов’язані використовувати РРО та ПРРО при здійсненні розрахунків. Єдиний виняток — безготівка.

Норма, що надавала платникам ЄП 2-4 групи право не використовувати РРО або програмні РРО протягом періоду від 01 січня 2021 до 01 січня 2022, якщо вони за календарний рік не отримають дохід, більший від 220 мінімальних зарплат, наведена у пункті 61 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» Податкового Кодексу України.

Передбачено, що у випадку, якщо дохід ФОП за календарний рік перевищив визначений ліміт у 220 розмірів мінзарплати, що встановлена станом на 01 січня податкового року, такий платник ЄП зобов’язаний почати використовувати РРО або ПРРО для здійснення розрахункових операцій. Почати використання ПРРО або РРО ФОП повинен  з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення. РРО або ПРРО слід використовувати надалі в усіх податкових періодах впродовж реєстрації такого ФОП платником єдиного податку.

Кому слід обов’язково використовувати РРО та ПРРО з 1 січня 2022?

Податківці ГУ ДПС у Донецькій області зазначають, що незважаючи на вид господарської діяльності, від 01.01.2021 РРО та програмні РРО використовують ФОП на єдиному податку другої – четвертої груп, що реалізують:

  • технічно складні побутові товари з гарантійним ремонтом;
  • лікарські засоби, вироби медичного призначення;
  • надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, а також напівдорогоцінного каміння.

Податківці зазначають, що підприємці можуть використовувати апаратний або програмний реєстратор розрахункових операцій, який встановлюється на смартфон, планшет або комп’ютер та дозволяє з цих девайсів створювати розрахунковий документ.

ФОП самі обирають, яким РРО чи ПРРО користуватися, відповідно до потреб свого підприємства, необхідного функціоналу та можливостей.

Податківці звертають увагу на те, що з початком 2022 року платникам ЄП 2-4 груп доведеться використовувати РРО або програмний РРО за своїм вибором.

Нагадаємо, раніше вступили в дію оновлені вимоги до РРО та ПРРО, що передбачають можливість створення чека з QR кодом, а також вимагають відображення у чеку цифрового значення штрихкоду та значення штрихкоду акцизної марки.

Про ці вимоги, а також позицію ДПС з цього приводу читайте у нашому матеріалі:

Зауважимо, що програмні РРО СОТА Каса і Cashalot мають усі необхідні можливості відповідно до законодавчих вимог, а також оновлюються у найшвидші терміни у разі зміни законодавства.

Корисні матеріали для бухгалтера

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті