Бухгалтерське покращення – форм статистичної звітності поменшає

Поділитись

Схвалено законопроєкт, що наближує українську статистичну звітність до міжнародних норм, гарантує конфіденційність статистичних даних та зменшує навантаження на бухгалтерів.

Статистичну звітність знову обіцяють зменшити. З початку року було і справді скасовано деякі звіти, але і запроваджено ряд нових статистичних форм. Наразі ж новий законопроєкт пропонує Держстату отримувати статистичні дані не від респондентів, а від інших державних органів, які вже володіють цією інформацією. У разі прийняття такий проєкт дозволив би відчутно розвантажити бухгалтерів.

Уряд затвердив поданий Держстатом законопроєкт  “Про офіційну статистику”. Цей законопроєкт покликаний наблизити ведення державної статистики до міжнародних стандартів. Також пропонується привести діяльність органів національної системи державної статистики у відповідність до європейських та світових принципів статистичної практики.

Що визначатиме новий закон про офіційну статистику?

Законопроєкт встановлює:

  • організаційні засади та функціонування національної статистичної системи;
  • права і функції органів державної статистики;
  • правовідносини в галузі офіційної статистики для отримання коректної та об’єктивної статистичної інформації щодо економічної, соціальної, демографічної, екологічної та іншої ситуації в Україні.

Також цей закон передбачатиме ряд важливих питань, зокрема:

  • зменшення звітного навантаження на респондентів за допомогою  доступу органів держстату до даних інших державних органів;
  • посилення гарантій Держстату стосовно дотримання конфіденційності статистичних даних;
  • можливість доступу до мікроданих для дослідницьких цілей.

Зазначається, що цей закон створений на виконання міжнародних зобов’язань України на заснований на Фундаментальних принципах ООН стосовно офіційної статистики, з урахуванням Кодексу норм європейської статистики.

Актуальні новини щодо змін у законодавстві

Зверніть увагу:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті