Відміна індексації зарплати – реально?

Поділитись

Міністерство економіки внесло пропозицію щодо відміни проведення індексації заробітної плати, як застарілого регуляторного механізму. Розглядаємо основні моменти нового проєкту.

Останнім часом питання вчасної виплати зарплати та захист трудових прав працівника все частіше потрапляють під фокус уваги органів контролю. Нагадаємо, днями Федерація профспілок оприлюднила законопроєкт, що збільшує відповідальність за порушення термінів виплати зарплати та встановлює новий порядок виплати відпускних, оплати відряджень та нарахування пені за строк невиплати заробітної плати. Мінекономіки вносило пропозицію запровадити компенсацію з бюджету для працівників, перед якими наявна заборгованість у виплаті зарплати.  

Зміни, що стосуватимуться індексації, також передбачені законопроєктом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати».

Як обґрунтована відміна індексації?

Законопроєкт від Мінекономіки пропонує оновити редакцію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та виключити заробітну плату зі списку доходів, які необхідно індексувати.

Індексація передбачає часткове або повне відшкодовування подорожчання споживчих товарів і послуг та проведення індексації заробітної плати у межах прожиткового мінімуму, що визначений для відповідних соціальних і демографічних груп громадян.

Автори проєкту зазначають, що механізм індексації призначений для регуляції при гіперінфляційних процесах в умовах значного знецінення грошових доходів населення, що не підлягало компенсації іншими механізмами держрегулювання. Наразі ж, за умов контрольованої помірної інфляції та індексування тільки частини заробітної плати в межах прожиткового мінімуму для працездатних громадян, цей регуляторний механізм втратив свою потрібність. Зазначається, що при наявних програмах поступового зростання зарплати і збільшення мінімалки у терміни, що випереджають інфляцію, від проведення індексації зарплат можна відмовитись.

Відповідно, проєктом пропонується виключити заплату зі списку доходів населення, що підлягають індексації.   

Вас може зацікавити

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті