Новий порядок розрахунку середньої зарплати

Поділитись

Розрахунок середньої зарплати повторно зазнає змін —  прийнято постанову №917.

Онова: 04 вересня 2021 постанова КМУ «Деякі питання обчислення середньої заробітної плати» вступила в дію.


Раніше, 09 грудня 2020, Кабмін вже змінював порядок обрахунку середньої зарплати. Відповідна Постанова від 09.12.2020 №1213 затверджує врахування преміальних та інших виплат, що нараховані протягом двох місяців чи довшого терміну для розрахунку середньої заробітної плати. Проте такий механізм розрахунку виявився невдалим рішенням для середнього та великого бізнесу з огляду на значну кількість найманих працівників, а відповідно, потребу додаткових ресурсів та надміру складного адміністрування обрахунку середньої зарплати.

Для прийняття нової постанови були враховані зауваги від бізнесу, а також проведено докладний аналіз для підбору оптимальної системи, та вирішено відредагувати положення, визначені пунктом 3 Порядку.

01.09.2021 Уряд прийняв відповідну Постанову № 917 «Деякі питання обчислення середньої заробітної плати». 

Які зміни вносить Постанова №917 до розрахунку середньої ЗП?

Нова редакція порядку розрахунку врегульовує порядок врахування премій, в тому числі за місяць, та інших стимулюючих виплат за підсумками роботи за певний період при обчисленні середньої заробітної плати врахувавши їх в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця їх нарахування.

Як розраховувати середню заробітну плату з 2021

Для проведення розрахунку до заробітку відповідних місяців періоду слід  додати частину, що обраховується діленням суми премії або іншої стимулюючої виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

Перерахунок середньої зарплати для працівників, яким середня ЗП була розрахована за попередньою постановою

Встановлено, що працівникам, середня зарплата яких з 12 грудня 2020 р. була розрахована згідно з Порядком № 100, що вступив у дію 12.12.2021 без врахування нарахованих у цьому періоді премій та виплат за підсумками роботи за певний період, слід провести перерахунок середньої зарплати впродовж 3 місяців після набуття чинності Постанови №917.

Перерахунок слід проводити відповідно до положень пункту 3 оновленого Порядку обчислення середньої ЗП, що встановлений Постановою №917.

Актуальні новини

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті