Доповнений перелік професій для обов’язкової вакцинації від COVID-19 (МОЗ)

Поділитись

МОЗ оприлюднило проєкт наказу про перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації від COVID-19. У разі відмови таких працівників відсторонять від роботи на період карантину без збереження зарплати.

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило оновлений проєкт наказу, яким визначило перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням. Проєкт передбачає можливість відмови від проведення обов’язкової вакцинації від COVID-19 лише у випадку, якщо у працівника наявні «абсолютні медичні протипоказання до проведення профілактичних щеплень». Новий документ викладено для проведення обговорення на порталі Федерації профспілок.

Хто підлягає обов’язковій вакцинації від ковіду?

Відповідно до тексту оновленого Наказу, на час дії карантину на території України, в обов’язковому порядку будуть вакциновані такі категорії працівників:

  • Працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів.
  • Працівники місцевих державних адміністрацій.
  • Персонал закладів освіти: вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної і професійно-технічної, загальної середньої, у тому числі спеціальні, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Порівняно з попередньою версією, проєкт Наказу було доповнено положенням про обов’язкову вакцинацію працівників:

  • закладів вищої освіти;
  • закладів спеціалізованої освіти;
  • наукових установ.

Кому можна не вакцинуватися?

Проєкт Наказу визначає, що наведені категорії працівників підлягають звільненню від вакцинації виключно за наявності у таких працівників абсолютних медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень.

Нагадаємо, з 01 жовтня відбувся остаточний перехід на електронні лікарняні. Читайте у нашому матеріалі: як працюємо з електронними лікарняними з 1 жовтня?

Які законодавчі підстави для обов’язкової вакцинації?

МОЗ посилається на статтю 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», що визначає обов’язок працівників, чия діяльність несе ризик зараження та поширення хвороб, проходити відповідну вакцинацію, а за відмови — відсторонюватися від виконання такої діяльності.

Окрім того, у тексті проєкту Наказу МОЗ зазначає, що відповідно до цьогорічного рішення Європейського суду з прав людини, введення обов’язку вакцинації є законним, обґрунтованим у демократичному суспільстві та не порушуючим вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Як буде перевірятися наявність вакцинації?

Багатьох громадян хвилює, як будуть перевіряти щеплення від COVID-19 і хто буде цим займатися. Очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що контролювати виконання вимоги про обов’язкову вакцинацію наведених категорій працівників буде Держспоживслужба. Окрім того, міністр зазначив, що невакцинованих співробітників будуть відсторонювати від роботи, аби не наражати на небезпеку більшість вакцинованого колективу, а відповідно, роботу закладів освіти та державних органів.

Крім того, з’явилася інформація від МВС про розробку програмного забезпечення для перевірки сертифікатів вакцинації за QR кодом. МВС на своєму сайті повідомила про те, що поліцейські перевірятимуть сертифікати по QR коду і зазначила, що у разі введення повного локдауну, вакциновані громадяни матимуть більше свобод.

Актуальні новини для вас

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті