Е-Лікарняні запрацюють з 1 жовтня – подробиці тут

Поділитись

Перехідний період для е-лікарняних триватиме до 1 жовтня 2021 — готується наказ.

Для запровадження електронних лікарняних початково було передбачено перехідний період з 4 червня до 1 вересня 2021. Впродовж перехідного періоду медичні установи могли формувати паперові та електронні листки непрацездатності, залежно від технічних можливостей. Передбачалося, що перехід на електронні лікарняні дозволить знизити корупційні ризики при оформленні здоровими працівниками лікарняних та як наслідок, знизити ризик неціольової витрати коштів ФСС, закладених на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Повний перехід на формування лише електронних лікарняних та відмова від паперового документообігу повинні були відбутися 1.09.2021. Ще раніше ставало зрозуміло, що не всі медичні заклади готові до переходу на електронні лікарняні — десь це залежало від технічних можливостей малих лікарень, десь лікарі потребували додаткового навчання для формування медичних висновків у системі. Сама система також була неідеальною, наприклад, лише нещодавно з’явилася можливість для працівників і роботодавців бачити номер е-лікарняного, що дозволяє розрізнити, виданий листок непрацездатності первинно чи у продовження лікарняного. Відповідно, лише віднедавна роботодавці точно можуть перевірити, кому належить оплачувати е-лікарняний працівника: роботодавцям чи ФСС. Про це ми писали тут.

Попередньо повідомлялося, що буде можливість до 1 жовтня формувати паперові лікарняні для :

  • категорії медичних висновків «Вагітність та пологи»;
  • для тимчасової непрацездатності, яка виникла внаслідок захворювання на ВІЛ, або внаслідок психічного розладу.

31 серпня 2021 МОЗ повідомило про відтермінування переходу на електронні лікарняні з 1 вересня через брак технічних можливостей закладів та потребу часу на навчання для лікарів. Наразі у міністерстві готується наказ щодо перенесення дати остаточного переходу на електронні лікарняні. Попередньо цей перехід перенесений на 1 жовтня 2021.

Прес-секретар Міністерства охорони здоров’я Роман Борщ інформує, що більше двох тисяч медичних закладів вже мають змогу формувати електронні лікарняні. 

Електронні листки непрацездатності вже вступили в дію та їх можна оформляти, проте до 1 жовтня медзаклади матимуть можливість видавати також і лікарняні у паперовому вигляді.

Скористайтеся нашою добіркою матеріалів для ознайомлення з темою: Проєкт Е-Лікарняні стартує 1 жовтня — заява МОЗ

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті