Мін’юст оприлюднить інформацію про бенефіціарів — з’явився наказ

Поділитись

Наказ №2640 визначає відомості щодо засновників, учасників та бенефіціарних власників юросіб, що будуть оприлюднені, як відкриті дані. Серед іншого, планується оприлюднити ПІБ, країну громадянства та місце проживання кінцевого бенефіціарного власника, розмір частки, ідентифікаційний код тощо.

Раніше ми вже писали про набуття чинності з 11 липня 2021 наказом Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163, що встановлює Положення про форму та зміст структури власності. Структура власності у цьому положенні розумілась, як офіційний документ, що в обов’язковому порядку подається державному реєстратору юридичними особами для встановлення кінцевого бенефіціарного власника, у вигляді схематичного зображення згідно з поданими Мінфіном прикладами. Також встановлювалось, що такий документ слід подати до 11 жовтня 2021 року.

Пізніше з’явився проєкт,  який передбачає внесення змін до вказання та надання даних щодо кінцевого бенефіціарного власника та структури власності юрособи, зокрема звільняє від обов’язку подання даних фізосіб та продовжує терміни подання до 11 липня 2022 року. Наразі цей законопроєкт залишається проєктом і даних щодо його розгляду немає.

Натомість з’явився наказ Мін’юсту від 26.07.2021 р. № 2640/5, який вносить зміни у Перелік інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних.

Які дані будуть оприлюднені?

Планується оприлюднити у вигляді відкритих даних перелік засновників (учасників) юридичної особи:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), якщо засновник – фізична особа;
  • найменування, якщо засновник – юридична особа;
  • розміри часток засновників або учасників.

Також планується оприлюднити:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства,місце проживання, якщо засновник – фізична особа;
  • найменування, країна резидентства, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник – юридична особа;
  • розмір частки засновника (учасника);
  • характер та міру (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу) або обґрунтована причина його відсутності.

Також встановлено, що у відкритий доступ потраплять дані про ФОП, що створили сімейне фермерське господарство.

Пов’язані новини

У нашому попередньому матеріалі ми розповідали про законопроєкт за номером 5807, який спрощує вимого законодавства щодо подання  даних стосовно кінцевого бенефіціарного власника та структури власності юрособи.

Як правильно внести зміни до держреєстратора по ТОВ: склад учасників, частки, розмір статутного капіталу тощо

Структура власності та дані про кінцевого власника, а також зміни у реєстраційних формах для юросіб ми розглядали тут.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Flyer
16.09.2021

ТОВ з 1995 року… в ЦНАП вимагають ф.2 (1, 2, 5 сторінки), ф.6 не прийняли ... хочуть завірений нотаріально вн. паспорт ... записались, 6 днів чекали, потім проблеми ... Мінюст пише про ф.6: https://minjust.gov.ua/files/general/2020/07/27/20200727100952-43.pdf

Корисні статті